17.07.2019 14:05

Rodzina zamordowanej instagramerki wydawała oświadczenie. „Może trochę piep*onego współczucia?”

17-letnia Bianca Devins została brutalnie zamordowana, a zdjęcia jej ciała zabójca opublikował na Instagramie. Fotografia była dostępna kilka godzin, zanim serwis zareagował i je usunął. Drastyczne obrazy są cały czas wgrywane na nowo.

Bianca Devins
foto: Observer-Dispatch/Associated Press/East News

Młoda instagramerka została zabita przez 21-latka, którego poznała 2 miesiące wcześniej. Mężczyzna poderżnął jej gardło i próbował odciąć głowę. Zdjęcia zakrwawionego ciała swojej ofiary opublikował na Instagramie, dopisując komentarz, że jest mu przykro.

Morderca próbował popełnić samobójstwo obok ciała Devins, dźgając się nożem. Policjanci zaalarmowani przez użytkowników Instagrama i 4Chana udali się na miejsce zbrodni, gdzie znaleźli mężczyznę w stanie krytycznym.

Bianca Devins
Bianca Devins
Przeczytaj także Uciął głowę 17-letniej instagramerce i opublikował zdjęcie jej ciała. Fotografie krążą po sieci

Koszmar przeżywany przez rodzinę zabitej nastolatki jest potęgowany przez internautów, którzy w pogoni za sensacją i popularnością dzielą się zdjęciami Bianki w sieci. Jej najbliżsi wydali oświadczenie przybliżające postać dziewczyny i dziękując za wszystkie wsparcie, jakie otrzymali. Niektórzy nie wytrzymali i wygarnęli osobom żerującym na tragedii.

Bianca Devins zamordowana. Rodzina wydała oświadczenie w sprawie tragedii i zdjęć w internecie

Rodzina Bianki Devins podziękowała za otrzymywane wsparcie i wyrazy współczucia.

"

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie wyrazy miłości i sympatii, które otrzymaliśmy od Przyjaciół, Rodziny, znajomych Bianki i całej społeczności. Wasze modlitwy dodały nam siły w tych trudnych chwilach.

17-letnia Bianca była utalentowaną artystką, kochającą siostrą, córką, kuzynką i wspaniałą młodą dziewczyną. Została nam zabrana zbyt szybko. Patrzy teraz nas z góry po dołączeniu do jej kota, Belle, w niebie. Uśmiech Bianki rozświetlał nasze życia. Zawsze będziemy ją pamiętać jako naszą Księżniczkę. "

Swoje wspomnienia o zamordowanej Biance Devins opublikowała jej siostra.

Napisała w nim, że nienawidzi wiedzy, że nigdy nie wróci już do domu. Dodała, że Bianka była najlepszą siostrą, jaką mogła sobie wyobrazić.

Rodzina Bianki musi radzić sobie nie tylko z utratą ukochanej osoby, lecz także z krążącymi w internecie drastycznymi zdjęciami pokazującymi ciało zamordowanej.

Jak donosi „Rolling Stones”, na Facebooku przybranej matki zamordowanej pokazał się post o takiej treści:

"

Już ZAWSZE będą widzieć te obrazy, gdy będą o niej myśleć. Gdy zamykam oczy, te zdjęcia mnie prześladują. Może okażemy trochę piep*onego współczucia dla jej matki, sióstr, przyrodnich sióstr i brata, przyrodnich rodziców, dziadków, ciotek, wujków, siostrzenic, bratanków i przyjaciół. Może okażemy trochę piep*onego współczucia JEJ!!! "

bianca_devins_komentarz_01

Instagram stara się blokować możliwość upubliczniania postów zawierających fotografie ciała zamordowanej instagramerki. Zdjęcia dostępne były online przez kilka godzin i zostały wielokrotnie skopiowane, przez co walka z ich usuwaniem jest niezwykle trudna. Jak widać na zdjęciu powyżej, prośby o udostępnienie makabrycznych fotek pojawiają się nawet w komentarzach na profilu zamordowanej.

Zobacz także: 18-latka zabiła najlepszą przyjaciółkę, bo troll internetowy obiecał zapłacić jej za to 9 mln dolarów

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet