06.03.2018 11:12

Spotify banuje konta użytkowników przerobionych aplikacji

Spotify traci cierpliwość – użytkownicy, którzy z płatnej wersji serwisu korzystają na gapę dzięki zhakowanym aplikacjom, dostają informację o zawieszeniu konta. W razie recydywy czeka ich permanentne rozstanie z platformą.

Spotify banuje użytkowników przerobionych aplikacji
foto: materiały prasowe

Szykujące się do debiutu giełdowego Spotify może pochwalić się 159 milionami aktywnych użytkowników, w tym 71 mln płacących abonament. Nie wszyscy zdają egzamin z legalnego słuchania muzyki śpiewająco – i nie chodzi tu nawet o przekręt, na jaki wpadli Bułgarzy, którzy wyciągnęli od Spotify ponad milion dolarów opłat za utwory, których tak naprawdę nikt nie słuchał.

Część osób pragnących zanurzać się w muzyce z wygodą konta Premium zdecydowała się na otrzymanie go w „alternatywny” sposób, nie poczuwają się do obowiązku płacenia za wygodny dostęp do utworów zawsze i wszędzie. Z pomocą przyszli im hakerzy.

Spotify Premium za darmo w zhakowanej aplikacji

Jak zdradza internet, sposób na darmowe Spotify w jakości Premium jest prosty – wystarczy zapisać się na darmowy okres próbny, a następnie ściągnąć jedną z wielu zmodyfikowanych aplikacji… i już – świat muzyki stoi przed użytkownikami otworem.

Spotify do tej pory nie przejmowało się jakoś szczególnie zmodyfikowanymi aplikacjami – nadchodzący debiut giełdowy okazał się być dobrym przyczynkiem do rozpoczęcia walki z piratami.

Nasi koledzy donoszą, że osoby korzystające z przerobionego programu Spotify otrzymują powiadomienia o następującej treści:

foto: zrzut ekranu

Spotify daje znać, że wie o niecnych występkach użytkownika i daje mu szanse powrotu na ścieżkę prawości i przyzwoitości. Osoby, które nie potraktują porady o powrocie do oryginalnej aplikacji poważnie muszą liczyć się ze skasowaniem przez usługę konta.

Jakie macie konto na Spotify?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet