02.03.2016 17:15

Spotify daje posmakować „świeżynek”

Spotify wprowadziło nowe opcje odkrywania muzyki. Serwis streamingowy wzbogacił się o listy odtwarzania nazwane zbiorczo „Fresh Finds”, prezentujące utwory zanim staną się modne.

Spotify daje posmakować „świeżynek”
foto: spotify.com

Spotify będzie wskazywać piosenki, które są nowościami prezentującymi potencjał na zostanie hitami. Spotify chwali się, że będzie brać pod uwagę opinie pojawiające się w internecie i na serwisach muzycznych oraz sięgać po analizę odsłuchów użytkowników serwisu określanych jako „tastemakerów”, czyli wyznaczających mody. Na tej podstawie Spotify będzie wybierać utwory, których w najbliższej przyszłości będzie słuchać duża liczba użytkowników.

Świeże listy „Fresh Finds” będą pojawiać się co środę i grupować piosenki z różnych gatunków muzycznych.

  • Fresh Finds (nowe utwory wybrane spośród pięciu gatunków muzycznych)
  • Fire Emoji (hip-hop)
  • Basement (muzyka elektroniczna)
  • Hiptronix (vocal pop)
  • Six Strings (gitarowe brzemienia)
  • Cyclone (muzyka eksperymentalnal)

Zadowolenia z wprowadzenia nowej usługi nie kryje dr Brian Whitman, główny naukowiec w Spotify. Z informacji przez niego udostępnionych wynika, że wykonawcy zidentyfikowani przez system - TOTEM, Kacy Hill, D.R.A.M, MUNA i Anderson .Paak. - zostali wytypowani do występu na scenie serwisu.

"

Spotify zawsze koncentrowało się na wykonawcach i miłośnikach muzyki, dzięki Fresh Finds możemy szczególnie blisko przyglądać się nowym artystom, wyszukując talenty które mogą przyciągnąć dużą grupę fanów. Analizując czego słuchają wybrani użytkownicy możemy przewidzieć nadchodzący sukces artystów i umieścić ich piosenki w odpowiednich playlistach. "

Strategia rozwoju Spotify zakłada udostępnianie nowych sposobów na odkrywanie muzyki. Serwis muzyczny zakupił w tym celu Cord oraz Soundwave, start-upy koncentrujące się na wydawaniu rekomendacji na podstawie gustu słuchaczy.

Listy odtwarzania „Fresh Finds” dostępne są dla wszystkich użytkowników serwisu.

Odkryliście ciekawe zespoły w Spotify?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet