20.09.2019 11:00

Użytkownicy Facebooka zebrali ponad 2 miliardy dolarów na organizacje non profit

Zbiórki na Facebooku to jedna z najlepszych rzeczy, jakie oferuje platforma.

facebook
foto: shutterstock

2 miliardy dolarów — taką kwotę zebrali użytkownicy największego serwisu społecznościowego na świecie. Poinformował o tym sam Facebook, który podkreślił, że od kiedy otworzono możliwość zbiórek na stronie, wzięło w nich udział 45 milionów ludzi. Bardzo duży wpływ na te liczby miały urodzinowe zbiórki organizowane na fejsie.

facebook
facebook
Przeczytaj także Facebook pracuje nad "smart okularami", które docelowo mają zastąpić smartfony

Facebook pomaga

Jedną z najchętniej wspieranych organizacji na świecie jest St. Jude Children Research Hospital, który otrzymał 100 milionów dolarów od użytkowników na całym świecie. W Polsce największą zbiórką w historii była "Ostatnia Puszka Pawła Adamowicza", która pozwoliła przekazać Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy niemal 16 milionów złotych.

Mimo wszystkich negatywów, jakie płyną z korzystania z serwisów społecznościowych, powinniśmy cieszyć się z małych pozytywów. Na świecie istnieją również inne strony, które mają za cel pomoc potrzebującym, jak GoFundMe. Podejście Facebooka jest jednak wyjątkowo efektywne. Nawet jeśli nie zapewnia ono większej ilości dotacji w porównaniu do innych stron, ilość rozpoczętych zbiórek jest  o wiele większa dzięki połączeniu ich z waszym feedem.

Bierzecie udział w zbiórkach na fejsie?

Zobacz także:  Google nareszcie testuje Google Maps w trybie incognito

Tagi: Internet Facebook