27.02.2017 14:30

W prawdziwego węża z Nokii 3310 można zagrać w Messengerze

Powrót Nokii do świata smartfonów i telefonów nie ograniczył się tylko do pokazania nowych modeli – producent przygotował specjalną niespodziankę dla wszystkich, którzy zagrywali się w węża jeszcze na pierwszym, oryginalnym modelu 3310.

W prawdziwego węża z Nokii 3310 można zagrać w Messengerze
foto: kadr z wideo

Wskrzeszenie legendarnego modelu spotkało się z różnym przyjęciem wśród czytelników Antyradio.pl – część z Was była możliwością kupna ocierającego się o nostalgię modelu zachwycona, część uznała pomysł niemal za świętokradztwo.

Nowa Nokia 3310 rozpaliła świat tak bardzo, że w jej cieniu znalazły się pokazane przez producenta smartfony – zademonstrowano łącznie 3 modele, obok znanej już z Chin Nokii 6 (tej samej, którą można łupać orzechy) była to Nokia 5 (z ekranem 5,2 cala) oraz Nokia 3 (z wyświetlaczem o przekątnej 5 cali).

W odświeżonej 3310 nie mogło oczywiście zabraknąć gry w węża – jak się jednak okazało, jest to unowocześniona, kolorowa wersja  stworzona przez Gameloft, podczas gdy fani marki tęsknili za charakterystyczną, zielono-czarną szatą graficzną i pikselami znanymi z monochromatycznych wyświetlaczy LCD.

foto: kadr z wideo

Nowa wersja węża stosuje mechanikę gry znaną z hitu slither.io – można stopniowo skręcać w lewo lub prawo, podczas gdy w jedynie słusznej, oryginalnej wersji zmiana kierunku ruchu była natychmiastowa.

Nokia o nie zapomniała o swoich starych fanach – w Messengerze pojawiła się retro-wersja gry z wężem. Szczęśliwi rezydenci krajów, w których została już uruchomiona funkcja Instant Games, mogą za jednym kliknięciem utonąć na kilka godzin wśród starych dobrych wężowych emocji w kolorze zielonym.

W Polsce niestety na razie musimy obejść się smakiem i czekać, aż Facebook zrobi nam z kraju drugą Litwę – tam można już grać w komunikatorze.

Zagrywaliście się w węża?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Internet