15.05.2018 12:52

YouTube uruchomił listę przebojów

Muzyczne Listy Przebojów pokazują najchętniej oglądane teledyski i najczęściej słuchanych artystów w serwisie YouTube. W pierwszej dziesiątce nie ma żadnego przedstawiciela rocka ani metalu – wiecie, co z tym zrobić?

Muzyczne Listy Przebojów YouTube
foto: zrzut ekranu

YouTube stale się rozwija – celem serwisu jest zbudowanie mocnej pozycji na rynku VoD i strumieniowania muzyki i docelowo konkurowanie o pieniądze użytkowników z takimi tuzami, jak Netflix i Spotify.

Oryginalne treści wideo tworzone są w ramach platformy YouTube Red, która może dosłownie na dniach zawitać do naszego kraju – jak widać, wszystkie tłumaczenia zostały już wykonane.

YouTube ostrzy sobie także zęby na miłośników muzyki, którzy co prawda teraz słuchają jej za darmo, ale być może zostaną „zachęceni” przez serwis (który planuje bombardować słuchających playlist reklamami zakłócającymi cieszenie się muzyki) do przesiadki na płatną platformę, mającą nazywać się najprawdopodobniej YouTube Remix.

Zanim jednak do tego dojdzie, YouTube postanowił podzielić się swoją wiedzą na temat tego, kogo najchętniej oglądają i słuchają internauci z 44 krajów na świecie, w tym z Polski.

YouTube uruchamia Muzyczne Listy Przebojów

Żeby móc zapoznać się z utworami najbardziej trafiającymi w gusta polskich internautów wystarczy odwiedzić stronę charts.youtube.com. Znajdziemy na niej kilka zestawień – niektóre z nich aktualizowane nawet kilka razy dziennie – które pokazują stan polskiej youtubowej sceny muzycznej.

W sekcji „Trendy” pokazywane są teledyski, które zyskały największą popularność zaraz po swojej premierze. „Najlepszy utwory”, jak sama nazwa wskazuje, jest zestawieniem najchętniej słuchanych kawałków z ostatniego tygodnia. Lista aktualizowana jest każdej niedzieli o godz. 19.00.

"

Nowe zestawienie Trendy jest aktualizowane wiele razy w ciągu dnia, abyście mogli w czasie rzeczywistym śledzić najgorętsze muzyczne trendy. Lista Trendy to pierwszy specjalny serwis stworzony przez YouTube, który udostępnia na zewnątrz informacje o najchętniej oglądanych nowych treściach muzycznych. Pozwala błyskawicznie się zorientować, co spotyka się z najcieplejszym przyjęciem użytkowników. "

Muzyczne Listy Przebojów pokazują także, jakie teledyski były najczęściej oglądane oraz którzy wykonawcy byli najchętniej słuchani. Każde zestawienie oferuje play listę, dzięki czemu można od razu wysłuchać, czym żyje słuchająca internetowej muzyki Polska.

Google zapowiada, że na czterech zestawieniach się nie skończy i niedługo na Muzyczne Listy Przebojów trafią następne kategorie.

Jak słuchasz muzyki?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet