05.12.2018 14:04

YouTube zaczyna automatycznie odtwarzać filmy

Otwierasz aplikację YouTube i zanim zdążysz cokolwiek zrobić, uruchamia się podsunięty przed serwis film. To najnowsza funkcja wprowadzona przez internetowego giganta, motywowana troską o wygodę oglądających.

YouTube autplay on home
foto: kadr z wideo

„Autoodtwarzanie na głównej” to najnowszy pomysł YouTube na zapewnienie użytkowników komfortu oglądania. I nie chodzi wcale o to, że nie trzeba męczyć się, dotykając ekranu w celu rozpoczęcia odtwarzania materiału – w uzasadnieniu wprowadzenia nowej funkcji internetowy gigant wskazuje coś zupełnie innego.

Zdaniem YouTube’a, automatyczne odtwarzanie filmów ma pomóc zdecydować, czy dany materiał chcemy obejrzeć, czy nie – a poznamy to oglądając jego zapowiedź.

Materiały mają być odgrywane bez dźwięku, za to z generowanymi automatycznie napisami – jeśli treść wyda nam się interesująca, można od razu przystąpić do jej oglądania. Można to robić tradycyjnie i na bogato, z włączonym dźwiękiem, bądź też w trybie niemym, dzięki któremu można bezinwazyjnie oglądać filmiki w miejscach publicznych – na przykład podczas jazdy autobusem.

Opcja zadebiutowała w niedostępnym wciąż w Polsce YouTube Premium – teraz serwis zdecydował się wdrożyć ją także w podstawowej aplikacji.

Aplikacja YouTube będzie automatycznie odtwarzać polecane przez serwis filmy

Powody wprowadzenie autoodtwarzania YouTube wyjaśnia na krótkim filmie – pokazuje także, jak opcję można ograniczyć, a nawet całkowicie wyłączyć.

Do wyboru są trzy możliwości: autoodtwarzanie można włączyć bezwarunkowo, pozwolić na jego stosowanie tylko w przypadku łączenia się z internetem przez Wi-Fi (opcja zużywa sporo transferu danych) lub wyłączyć całkowicie.

Wcześniej YouTube zdecydował się stworzyć całe bloki reklamowe pokazywane przed odtworzeniem interesującego nas materiału – w ten sposób stara się zmniejszyć liczbę przerw podczas odtwarzania docelowego filmiku.

Przyda się Wam ta funkcja?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet