17.10.2018 15:15

YouTube zniknął w nocy z internetu i nikt nie wie dlaczego

Stado małp po specjalistycznym treningu tym razem zawiodło serwis YouTube - internetowy gigant zniknął całkowicie z sieci na czas, którym czekającym na możliwość obejrzenia śmiesznego filmiku wydawał się być wiecznością. Dwie godziny.

YouTube
foto: Esther Vargas, CC BY-SA 2.0

Do zdarzenia, w wyniku którego użytkownicy na całym świecie stracili możliwość korzystania z serwisu YouTube oraz usług YouTube TV i YouTube Music, doszło gdy w Polsce panowała głucha noc – los tym razem okazał się być dla nas łaskawy.

Z tego powodu to głównie wygłodniali rozrywki Amerykanie zamiast spodziewanych filmów widzieli na ekranach swoich urządzeń komunikat o wykryciu błędu i wysłaniu ekipy naprawczej w postaci grupy małp.

"

Sorry, something went wrong. A team of highly trained monkeys has been dispatched to deal with this situation. "

Zazwyczaj ekran o takiej treści znika po odświeżeniu strony, tym razem jednak przymusowy odwyk od filmików z YouTube trwał ponad pół godziny, przy czym bezpośrednio po uruchomieniu strony często zdarzały się problemy nie tylko z odtworzeniem, lecz także z załadowaniem informacji o dostępnych filmach.

YouTube nie był dostępny w żaden sposób – nie podano, co było przyczyną awarii

YouTube nie był dostępny z poziomu strony internetowej, nie działały także aplikacje na smartfony i inne urządzenia – doszło więc do katastrofy totalnej.

Szczęśliwe zakończenie zmagań z filmikową apokalipsą YouTube’a przekazała jego szefowa:

Powodów, dla których YouTube zniknął całkowicie z sieci nie podano – można się tylko domyślać, czy doszło do awarii sprzętu, czy też może serwis została zaatakowany przez hakerów.

Załapaliście się na awarię YouTube'a?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet