03.01.2018 12:21

Youtuber nagrał film z ciałem samobójcy

„Znaleźliśmy ciało w japońskim Lesie Samobójców” – tak zatytułowane zostało nagranie pokazujące osobę, która się powiesiła. Internauci są w szoku – szczególnie z powodu żartów i śmiechów wśród ekipy.

Youtuber nagrał film z ciałem samobójcy
foto: zrzut ekranu

Trzeba przyznać, że Logan Paul już na początku filmu ostrzegał, że znajdują się w nim makabryczne widoki. Youtube wybrał się na nagranie do Japonii, żeby uwiecznić rejon znany jako „Las Samobóców”, w którym regularnie ktoś targa się na swoje życie.

Według planu, ekipa youtubera miała w lesie spędzić noc. Podróż skończyła się jednak zdecydowanie szybciej, gdy zauważyli wiszące w oddali ciało. Zostało ono pokazane (z oddali i z zamazaną twarzą) na filmie.

Przewodnik prowadzący ekipę zbliżył się co ciała, żeby upewnić się że ma do czynienia z samobójcą, po czym wezwał odpowiednie służby. Youtuber początkowo podchodził do sprawy bardzo poważnie, przypominając, że odebranie sobie życia, depresja i choroby psychiczne nie są w żadnym przypadku żartem.

Po kilku chwilach podejście filmowanych osób do tematu wyraźnie się zmienia – pojawiają się żarty i śmiechy. Oryginalne nagranie zostało usunięte z serwisu YouTube, w sieci jednak nic nie ginie – to właśnie za to zachowanie na youtubera spadł gniew internautów.

Logan Paul zdecydował się publicznie przeprosić „internet i wszystkich, którzy widzieli nagranie” – przyznał, że powinien w tej sytuacji po prostu wyłączyć kamerę, zamiast nagrywać reakcje zszokowanych i nieprzygotowanych na odkrycie ciała ludzi.

Youtuber może pochwalić się 15 mln osób subskrybujących jego kanał.

Czy taki film powinien być publikowany?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet