11.02.2019 16:23

Zobacz Borysa Szyca jako Szarika w „Psim sercu” na żywo. Mamy 10 biletów na #TheMuBa [KONKURS]

14 lutego 2019 roku o godz. 19:00 na platformie #TheMuBa – „Netfliksie dla teatrów” – będzie można obejrzeć na żywo Borysa Szyca wcielającego się w psa zmieniającego się w człowieka i na odwrót. Mamy dla Was 10 biletów na domowe teatralne Walentynki – podczas transmisji kamery zajrzą tam, gdzie wzrok widzów nie sięga.

Borys Szyc w Psim Sercu
foto: foto: Magda Hueckel

Przedstawienie „Psie serce” wystawiane w warszawskim Teatrze Współczesnym to adaptacja powieści Michaiła Bułhakowa, autora „Mistrza i Małgorzaty”. Pierwsze skrzypce w spektaklu gra Borys Szyc, który wciela się w poddawanego eksperymentom psa Szarika, którego radziecka myśl naukowa zmienia w obywatela Szarikowa.

"

Zima 1925 roku w Moskwie. Świat kończącego się okresu NEP (Nowej Ekonomicznej Polityki) w państwie radzieckim, w dobie nadchodzącego stalinizmu, widziany oczami bezdomnego psa. Profesor Preobrażeński, luminarz nauki radzieckiej i europejskiej, prowadzi eksperymenty naukowe w poszukiwaniu sposobów odmładzania ludzkiego organizmu. Pies zostaje poddany eksperymentalnemu przeszczepowi, który przynosi nieoczekiwane skutki. "

Przedsmak emocji, jakie można będzie przeżyć oglądając „Psie serce” na platformie #TheMuBa można poczuć oglądając krótki materiał zza kulis:

Teatr na żywo przez internet – „Psie serce” Teatru Współczesnego na #TheMuBa

Założona przez Borysa Szyca platforma #TheMuMa (teatr, muzyka, balet) pozwala uczestniczyć na żywo w spektaklach rozgrywanych na deskach polskich scen – zobaczyć można przy tym znacznie więcej, niż podczas fizycznej wizyty w teatrze, gdyż realizatorzy oferują zbliżenia na aktorów, a w przerwie zapowiadają podejrzenie, co dzieje się w garderobie.

O to, jakie tajemnice aktorskiej alkowy zostaną zdradzone, zapytaliśmy Borysa Szyca:

"

Nie chcemy odzierać teatru z wszelkich tajemnic, ale uchylimy trochę rąbka tajemnicy. Jedna z kamer na backstage będzie umiejscowiona tam, gdzie wchodzę/wychodzę na scenę, widać kulisy, aktorów poza sceną czekających na wejście. W trakcie przerwy druga kamera zagości w mojej garderobie, więc będzie na pewno widać ile fizycznej pracy potrzeba, abym wcielił się z psa w człowieka i na odwrót, opowiem co robi aktor w przerwie, czy potrzebuję nałożyć ponownie makijaż, skupić się i wyciszyć czy wręcz przeciwnie - mogę rozmawiać z widzami transmisji i odpowiadać na ich pytania. "

To nie jedyne pytanie, na które odpowiedział nam popularny aktor – Borys Szyc podzielił się z Czytelnikami Antyradio.pl przemyśleniami między innymi na temat różnić w odbiorze sztuki widzianej na żywo w teatrze i internecie. Zobaczcie sami:

Psie serce na #TheMuBa
Psie serce na #TheMuBa
Przeczytaj także Polski „Netflix dla teatrów” pokaże w Walentynki sztukę autora „Mistrza i Małgorzaty”

„Psie serce” będzie transmitowane w Walentynki (14 lutego 2019) o godz. 19:00.

"

Na internetowej platformie TheMuBa.com będzie można zobaczyć transmisję spektaklu z Teatru Współczesnego w Warszawie w cenie 29,90 zł. Internauci mają dostęp do materiału LIVE przez 72h liczone od godz. 19:00 czasu polskiego w czwartek 14.02.2019. Cena biletu w sieci kin Helios wynosi od 31 zł. "

Dla Czytelników Antyradio.pl mamy 10 biletów na platformę #TheMuBa – jeśli chcecie mieć teatralne Walentynki w domu, wystarczy odpowiedzieć na proste poniższe pytanie. Na odpowiedzi czekamy do 13 lutego 2019 roku do godz. 12:00 – kody uprawniające do obejrzenia spektaklu „Psie serce” na TheMuBa.com rozdamy kierując się walorami artystycznymi otrzymanych odpowiedzi.

Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie! Oto lista zwycięzców - kody rozesłaliśmy mailowo:

 • Sylwia, warszawa
 • Jan, Żary
 • Monika, Gliwice
 • Wojtek, Chorzów
 • Sławosz, Katowice
 • Ola, Skierniewice
 • Natalia, Suwałki
 • Rafał, Chełm
 • Agata, Warszawa
 • Alicja, Łódź
 • Gratulujemy!
Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet