13.03.2019 13:10

Dark Mode dostępny w Google Chrome. Wiemy, jak go włączyć [PORADNIK]

Na razie co prawda tylko na Maku, ale Google obiecuje, że już niedługo użytkownicy Windowsa również poznają mroczną stronę Chrome’a.

chrome
foto: shutterstock

Fani mroku i istoty nocy w końcu mogą zacząć używać oprogramowania dla zwykłych użytkowników bez ryzyka oślepnięcia od śnieżnobiałego interfejsu. Tryb ciemny powoli dosięga kolejnych aplikacji. Dość wspomnieć o Messengerze, który tryb ciemny wprowadził w marcu 2019.

Jak włączyć Dark Mode w Messengerze? Poradnik
Jak włączyć Dark Mode w Messengerze? Poradnik
Przeczytaj także Jak włączyć Dark Mode w Messengerze? Poradnik

Jak włączyć Dark Mode w Google Chrome?

Do 13 marca 2019 roku tryb ciemny był dostępny w Google Chrome jedynie za sprawą motywów, dostępnych w sklepie Google. Teraz to się zmienia, a Chrome otrzymuje Dark Mode z prawdziwego zdarzenia.

Zobacz też:>>Google wie, co robisz w trybie incognito<<

Niestety, na razie mroczną stronę Chrome’a poznają jedynie użytkownicy Maków. Aby uruchomić Dark Mode, wystarczy zaktualizować przeglądarkę do najnowszej wersji i ustawić tryb ciemny systemu w preferencjach systemowych. Ten, został zaprezentowany wraz z systemem MacOS Mojave we wrześniu 2018 roku.

Cieszy zaimplementowanie trybu ciemnego w Chrome. Mamy jednak nadzieje, że tym razem aktualizacja przeglądarki nie sprawi, że nasze dane znajdą w się w niebezpieczeństwie. 

Użytkownicy Windowsa muszą jeszcze poczekać

Google zaczęło od pokazania trybu ciemnego w aplikacji przeznaczonej na komputery Apple. Mogło mieć to związek z tym, że komputery z systemem MacOS Mojave zostały już wyposażone w tryb ciemny, zmieniający większą część interfejsu systemu na mroczną.

Użytkownicy Windowsa na Dark Mode z prawdziwego zdarzenia muszą jeszcze poczekać. Google obiecuje, że zobaczą go niedługo. Klienci Microsoftu ciągle też czekają, aż o tryb ciemny zadebiutuje w Internet Explorerze, plotkuje się o premierze w 2035, jednak Microsoft ciągle jeszcze nie zapowiedział prac nad nim.

Czy korzystacie z trybu ciemnego?

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Internet Google