25.03.2019 10:50

Google Chrome - dark mode w Windowsie. Jak włączyć? [PORADNIK]

W najnowszej becie Google Chrome, gigant z Doliny Krzemowej zaprezentował w końcu ciemny tryb dla komputerów z Windowsem. Pokazujemy, jak go włączyć.

google chrome
fot. Pixabay/CC

Na początku marca 2019 Google Chrome przeszedł na ciemną stronę mocy, ale tylko troszeczkę. Mroczny tryb, stworzony z myślą o istotach nocy został zaprezentowany jedynie dla komputerów z systemem MacOS na pokładzie. Niecały miesiąc później, Google rozszerza nową funkcjonalność o maszyny z Windowsem. Na razie stopniowo, bo korzystać z ciemnego trybu na początku mogą tylko posiadacze wersji beta przeglądarki od Google.

Jak włączyć dark mode w Google Chrome na Windowsie?

Google wziął przykład z Messengera i setek innych aplikacji w końcu prezentując tryb ciemny również w wersji Chrome’a dla Windowsa.

Aby włączyć go w aplikacji wystarczy w ustawieniach włączyć opcję “Dark”. Jeśli mieliśmy ją włączoną przed pobraniem aktualizacji oprogramowania, od razu zobaczymy mroczną stronę Chrome’a.

 Do tej pory namiastka dark mode była dla przeglądarki dostępna za pomocą odpowiednich motywów oferowanych w sklepie Google.

Zobacz też: >>Google wie co robisz w trybie incognito<<

Cieszy rozszerzenie nowej funkcjonalności o kolejne wersje Chrome’a. Mamy jednak nadzieję, że tym razem aktualizacja przeglądarki nie sprawi, że nasze dane znajdą się w niebezpieczeństwie.

Użytkownicy cały czas czekają, aż tryb ciemny zaprezentuje Internet Explorer.

Czy korzystacie z trybu ciemnego?

Marcin Czajkowski