21.02.2019 11:44

Różnice pomiędzy Messengerem a Messengerem Lite. Co warto zainstalować?

Czym się różni klasyczny Messenger od Messengera Lite? Takie pytanie zadaje sobie wielu użytkowników smartfonów, którzy zauważyli w swoim sklepie opcje "Messenger Lite".

Messenger vs Messenger Lite
fot: shutterstock.com

Kiedy w sieci pojawia się dyskusja na temat Messengera, możemy być niemal pewni, że będzie ona przesycona emocjami i pełna wyrzutów i narzekań. Dlaczego? Cóż, Messenger jest aplikacją, która zabiera dużo miejsca, co mogą odczuć użytkownicy mało pojemnych smartfonów. Dodatkowo bardzo szybko zżera baterie. Czym się zatem różni Messenger Lite od klasycznego Messengera?

Jak usunąć relację na Facebooku?
Jak usunąć relację na Facebooku?
Przeczytaj także Jak usunąć relację na Facebooku? Usuwanie zdjęć lub filmów z relacji FB

Messenger a Messenger Lite: RÓŻNICE

Okazuje się, że jest całkiem spora różnica między tymi dwoma komunikatorami. Na pierwszy rzut oka różnią się jedynie wyglądem, ale kiedy przyjrzymy się im bliżej, zauważymy, że różnice są kolosalne. Jeśli jesteście ciekawi, o jakich różnicach mówimy? Co warto zainstalować?

Wielkość aplikacji

Pierwsza różnica dotyczy ciężaru aplikacji. Przede wszystkim Messenger Lite jest znacznie lżejszy niż klasyczny Messenger. Pierwszy z komunikatorów zajmuje jedynie 13,77 MB, a klasyczna wersja waży aż 166 MB. Dla niektórych nie zrobi to wielkiej różnicy, ale dla posiadaczy smartfonów z mniejszą pamięcią, Messenger Lite może okazać się lepszą opcją.

Kondycja baterii

Zużycie baterii zależy od wielu czynników, nie tylko od aplikacji Messenger. Jak jednak wiemy, platforma posiada wiele dodatkowych funkcji, które pożerają baterię. Niektóre smartfony mogą to odczuć. Kiedy zestawimy klasycznego Messengera z Messengerem Lite zauważymy sporą różnicę. Jak możecie się domyślić, Messenger Lite pochłania mniej energii niż klasyczna wersja. Dla niektórych to bez wątpienia kwestia kluczowa. 

Funkcje

Tutaj jest widoczna największa różnica. W Messengerze Lite mamy ograniczone opcje do minimum. Możemy wysyłać zdjęcia i naklejki, ale GIF-ów niestety już nie. W "lżejszej" wersji nie mamy również żadnych gier. Nie możemy również udostępniać piosenek ze Spotify i  uruchamiać botów. Dodatkowo opcja udostępniania lokalizacji również jest niedostępna.

Wygląd aplikacji

Pamiętacie klasycznego Messengera sprzed kilku lat? To tak właśnie wygląda Messenger Lite. Kolorystyka aplikacji jest prosta, przeważa biel i niebieski. Wersja Lite jest bardziej minimalistyczna. Brakuje tam jednak wyświetlania aktywnych znajomych i opcji "Mój dzień".

Przedstawiliśmy Wam różnice między Messengerem a Messengerem Lite. Jak widać, są całkiem spore. O wiele korzystniejsze wydaje się korzystanie z Messengera Lite, bo nie zabiera tyle miejsca i nie kradnie tak dużo baterii. Z drugiej strony nie wykonamy dzięki niemu połączenia do znajomych. Brakuje również opcji wysyłania GIF-ów, a to niestety dla wielu osób jest obowiązkową funkcją na komunikatorze.

Messenger Lite jest dostępny na smartfony z Androidem, w sklepie Apple niestety go nie znajdziemy.

Zobacz także: >>Podobne aplikacje do Messengera<<

Karolina Woźniak
Tagi: Mobile Facebook