01.09.2016 16:13

Acer Predator 21 X - ciężkie marzenie graczy

Ten laptop dla graczy nie idzie na kompromisy – oprócz silnych układów graficznych oferuje także zakrzywiony ekran o przekątnej 21 cali. Ceny co prawda jeszcze nie podano, ale Acer już przyznał, że nie liczył na stworzeniu hitu sprzedażowego.

Acer Predator 21 X - ciężkie marzenie graczy
foto: materiały prasowe

Acer Predator 21 X to komputer przenośny – chociaż akurat w tym przypadku lepsze wydaje się być określenie „przestawny” – który ma działać na wyobraźnię miłośników gier. Zastosowane komponenty mogłyby z powodzeniem trafić do stacjonarnego komputera do gier i stworzyć bardzo mocną maszynę.

Komputer waży 8 kg i nie zmieści się w 99% dostępnych na rynku plecaków – nie ma więc co liczyć, że w prosty sposób będzie się z nim mogło przemieścić do kolegi i rozegrać kilka lokalnych pojedynków. Nawet trzymanie go na kolanach raczej nie wchodzi w rachubę – i to nie tylko z powodu pokaźnego ciężaru, ale także prawdopodobnej temperatury pracy.

Laptop został wyposażony w dwie karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 1080 pracujące w trybie SLI, co owocuje wysoką wydajnością w grach oraz dużą ilością ciepła do odprowadzenia. Inżynierowie Acera oczywiście zdawali sobie sprawę z tego problemu i wbudowali w Predatora 21 X pięć wydajnych wentylatorów (jeden z nich można podziwiać podczas pracy, jako że został umieszczony pod specjalnie stworzonym okienkiem w obudowie).

foto: materiały prasowe

Zestaw chłodzenia będzie musiał radzić sobie jednak nie tylko z dwoma układami graficznymi, ale także z mocnym procesorem z rodziny Intel Core i7. Oprócz ciepłego towarzysza chłodnych zimowych nocy – premiera sprzedażowa laptopa Acer Predator 21 X została przewidziana na styczeń 2017 roku – należy się więc także spodziewać komputera głośnego – 5 wentylatorów nie będzie raczej zachowywać się cicho.

Acer Predator 21 X może być wyposażony w maksymalnie 64 GB pamięci RAM oraz nośniki SSD mieszczące do 4 TB danych.

Obraz wyświetlany jest na zakrzywionym ekranie o przekątnej 21 cali, prezentującym grafikę w rozdzielczości 2560x1080 punktów (matryca IPS jest podświetlana diodami LED).

Od strony dźwiękowej Predator 21 X może pochwalić się systemem głośników SoundPound 4.2+ (4 głośniki i 2 subwoofery), 3-kierunkową emisją dźwięku oraz obsługą standardu Dolby.

Biorąc pod uwagę gabaryty Predatora 21 X nie powinno dziwić, że udało się zastosować pełnowymiarową klawiaturę z mechanicznymi przyciskami Cherry MX. Kolor podświetlenia można zmieniać indywidualnie dla każdego klawisza, wybierając spośród ponad 16 milionów barw palety RGB.

foto: materiały prasowe

Najciekawszy jest tu jednak blok numeryczny – można go obrócić i zamienić w gładzik typu Precision Touchpad.

Dodatkiem ułatwiającym życie graczy jest system śledzenia wzroku, dzięki czemu możliwe jest namierzanie przeciwników spojrzeniem czy przesuwanie ekranu bez używania kontrolerów.

Cena Acera Predator 21 X nie została jeszcze zdradzona – można się jednak spodziewać, że będzie wielokrotnością sumy, jaką przychodzi wydać chociażby na Lenovo Y900. Będzie on co prawda zauważalnie mniej wydajny, ale za to praktyczniejszy i mniej uciążliwy w użytkowaniu.

Mielibyście gdzie postawić Acera Predator 21 X?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery