13.03.2017 10:32

Facebook pokaże filmy podczas przeglądania postów

Oglądanie filmów nie będzie już przeszkadzać w przeglądaniu postów na Facebooku – opcja „obraz w obrazie” trafia sukcesywnie do desktopowej wersji serwisu.

Facebook pokaże filmy podczas przeglądania postów
foto: materiały prasowe

Wcześniej serwis społecznościowy wprowadził taką opcję w aplikacji. Dzięki niej można uruchomić opublikowany przez znajomych film i oglądać go jako miniaturkę podczas zapoznawania się z treścią innych wpisów.

Nie była to jedyna nowość związana z obsługą wideo w mobilnym Facebooku:

Nowa funkcja okazała się być na tyle wygodna, że portal postanowił wdrożyć ją także w wersji wyświetlanej użytkownikom korzystającym z komputerów.

Kiedy dokładnie wszyscy otrzymają możliwość oglądania filmów w trybie „picture in picture” gigant internetowy nie podał – wiadomo, że opcja ma pojawiać się sukcesywnie. Jest nawet spora szansa, że już możecie z niej korzystać.

Najprościej można to sprawdzić nie zatrzymując się przy odtwarzanym filmie, tylko przewijając dalej – jeśli w rogu pojawi się miniaturka wideo, jesteśmy szczęśliwcami, których Facebook potraktował priorytetowo. Jeśli nie – trzeba czekać do skutku.

O ile opcja „picture in picture” spotkała się z pozytywnymi reakcjami użytkowników, o tyle inna z wprowadzanych nowości wzbudza kontrowersje. Mowa o automatycznym odtwarzaniu filmów wraz z głosem – do tej pory trzeba było ręcznie zatwierdzić chęć słyszenia dźwięku, co oszczędzało potencjalnego zawstydzenia w miejscu publicznym.

Facebook zapowiedział ponadto, że będzie przerywał filmy, żeby wyświetlić reklamy.

Dostaliście już nową funkcją od Facebooka?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery Facebook