09.04.2016 15:10

HP Spectre 13 smuklejszy od MacBooka Air

HP Spectre 13 to wyjątkowo smukły notebook – ma tylko 10,4 mm grubości. Wyróżnia się eleganckim i stylowym wzornictwem i to nawet pomimo tego, że jest... rudy.

HP Spectre 13 smuklejszy od MacBooka Air
foto: materiały prasowe

Producent postanowił się wyróżnić wśród tłumów komputerów, tabletów i smartfonów korzystających ze szczotkowanego aluminium i postawił na wykończenie włóknami węglowymi i miedzią. Rudym kolorem błyszczą metalowe elementy obudowy, w tym pasek oddzielający pokrywę ekranu od podstawy komputera.

HP Spectre 13 dane techniczne

Efektownie wyglądają okrągłe zawiasy, na których umieszczono ekran. Wyświetlacz o przekątnej 13,3 cala pracuje pracuje z rozdzielczością Full HD (1920x1080 punktów) i pokryty jest szkłem ochronnym Gorilla Glass 4. generacji.

System dźwiękowy został przygotowany we współpracy z Bang & Olufsen. HP zdecydowało się ponadto na wykorzystanie funkcji HP Audio Boost.

Klawiatura ma się według producenta wyróżniać małym skokiem przycisków, które na dodatek mienią się rudym kolorem widocznym po bokach. Dla zapewnienia wygody użytkowania, jeśli warunki oświetleniowe tego wymagają, jest ona podświetlana.

Elegancki i ascetyczny chwilami wygląd wpłynął na rozmieszczenie na komputerze gniazd. Na szczęście jest ich więcej, niż można się było spodziewać. Na tylnej, metalicznej krawędzi znalazły się 3 porty USB 3.1, z czego 2 mogą współpracować z urządzeniami używającymi łącza Thunderbolt. Pozwala to chociażby na podłączenie zewnętrznego monitora.

Wewnątrz obudowy mogą znaleźć się procesory Intel Core i5-6200U lub Core i7-6500U. Stało się to możliwe (procesory zostały zaprojektowane z myślą o komputerach mających więcej przestrzeni w środku) dzięki wykorzystaniu nowego systemu chłodzenia zaprezentowanego przez Intela, który nie tylko wydmuchuje gorące powietrze z wnętrza komputera, ale także aktywnie pobiera chłodniejsze z jego otoczenia.

Budowa laptopa wymusiła rozdzielenie akumulatora na dwie cieńsze części. HP przekonuje, że Spectre 13 może pracować bez podłączenia do zewnętrznego źródła energii przez 9 godzin.

foto: materiały prasowe

Na wyposażeniu notebooka znajduje się 8 GB pamięci RAM oraz 256 lub 512 GB przestrzeni na pliki na nośniku SSD. Grafika wyświetlana jest przez zintegrowany układ Intel HD 520. Komputer pracuje pod kontrolą Windows 10.

HP Spectre 13 waży 1,1 kg. Cena tego notebooka ma zaczynać się od 1170 dolarów, debiut rynkowy komputera zapowiedziany jest na koniec kwietnia.

Jak podoba się Wam taki rudy notebook?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery Technologia