15.05.2017 11:18

Kiano Intelect X3 HD z Biedronki – laptop i tablet za 499 zł

Kiano Intelect X3 HD to urządzenie 2w1, łączące wygodę tabletu z praktycznością komputera przenośnego. Sprzęt polskiego producenta trafił do Biedronki w cenie o 100 zł niższej, niż sugerowana na stronie Kiano.

Kiano Intelect X3 HD z Biedronki – laptop i tablet za 499 zł
foto: materiały prasowe

Urządzenia hybrydowe stają się coraz popularniejsze. Składają się z tabletu, do którego w prosty i szybki sposób można dołączyć klawiaturę, przekształcając go w tradycyjny laptop.

Kiano Intelect X3 HD kosztuje w Biedronce 499 zł – cena sugerowana przez producenta to 599 zł. To już kolejny sprzęt polskiego producenta oferowany w dobrej cenie w tej sieci klepów – wcześniej był to Kiano SlimNote 14.1, czyli lekki i smukły laptop w cenie 599 zł.

Zarówno w przypadku sprzętu 2w1, jak i tradycyjnego notebooka Kiano postawiono na dokładnie takie same komponenty. W modelu X3 znalazł się jednak szybszy procesor - Intel Atom Z8350, dysponujący 4 rdzeniami pracującymi z maksymalnym zegarem 1,92 GHz.

Kiano Intelect X3 HD wyposażony jest w 2 GB RAM oraz 32 GB przestrzeni na pliki użytkownika, co ogranicza możliwości jego zastosowań. Jeśli urządzenie będzie służyło głównie do oglądania filmów i przeglądania internetu, nie powinniśmy natrafiać na problemy (o ile nie mamy w zwyczaju otwierać dziesiątek kart w przeglądarkach internetowych) – o bardziej zaawansowanych zastosowaniach, takich jak na przykład edycja filmów czy granie powinniśmy raczej zapomnieć.

Dotykowy ekran IPC ma przekątną 10,1 cala i pracuje w rozdzielczości 1280x800 punktów. Za generowanie grafiki odpowiada układ Intel HD Graphics 400.

Kiano Intelect X3 HD ma wbudowany moduł Bluetooth, a z internetem łączy się poprzez Wi-Fi. Urządzenie jest ponadto wyposażone w czytnik kart pamięci oraz port USB 2.0 (na klawiaturze) . Wśród gniazd znajduje się także wyjście micro-HDMI oraz micro-USB.

Sprzęt pracuje pod kontrolą Windows 10 Home. Kiano Intelect X3 HD waży 1,7 kg, a jego obudowa wykonana jest z metalu.

Najwygodniej korzysta mi się z:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery