24.07.2017 11:32

Kiano SlimNote 14.2 z Biedronki - warto wydać 599 zł?

Laptop za 599 zł wraca do Biedronki silniejszy niż kiedykolwiek – tym razem Kiano wystawia najnowszą wersję swojego lekkiego i smukłego komputera, czyli SlimNote 14.2. Czy warto go kupić?

Kiano SlimNote 14.2 z Biedronki - warto wydać 599 zł?
foto: kadr z wideo

Już poprzedni notebook Kiano wydawał się całkiem dobrym zakupem – SlimNote 14.1 bazował jednak na nieco słabszych komponentach i oferował nieco inny, mniej finezyjny wygląd. Za tak małe pieniądze – 599 zł to dobre 200 zł mniej, niż sprzęt można kupić w wolnej sprzedaży – dla większości z nas był to sprzęt znakomity i wystarczający.

Naszą opinię o SlimNote 14.1 przedstawiliśmy tutaj – można na nią rzucić okiem, żeby przekonać się, co zmieniło się w przypadku Kiano SlimNote 14.2, dostępnym w Biedronce od 24 lipca do 6 sierpnia 2017 roku – lub do wyczerpania zapasów.

Kiano SlimNote 14.2 z Biedronki – plusy

Firmowany przez polską markę notebook wygląda naprawdę dobrze, jest smukły i lekki – wyraźnie widać, że projektanci zainspirowali się liniami kreślonymi przez Apple.

Tak zachwala go producent:

Kiano SlimNote 14.2 to pełnoprawny komputer, pracujący pod kontrolą Windows 10 Home. Obraz wyświetlany jest na ekranie o przekątnej 14,1 cala w rozdzielczości 1366 x 768 punktów – ramka wokół ekranu jest cienka, przez co sprzęt ma nowoczesny wygląd.

Dobrze prezentuje się spis portów i łączy bezprzewodowych – Kiano SlimNote 14.2 oferuje 2 wejścia USB (w tym jedno USB 3.0), czytnik kart pamięci microSD (do 32 GB), złącze mini HDMI, łączność Wi-Fi i Bluetooth 4.0, dwa mikrofony i port mini Jack

Akumulatory o pojemności 10000 mAh powinny zapewnić długa pracę – zastosowano energooszczędny procesor Atom x5-Z8350 (4 rdzenie, od 1,44 GHz do 1,92 GHz), który dobrze sprawdzi się w podstawowych zadaniach, takich jak na przykład przeglądanie stron www.

Kiano SlimNote 14.2 waży razem z baterią 1,39 kilograma.

Kiano SlimNote 14.2 z Biedronki – minusy

Największa wada Kiaon SlimNote 14.1 nie została niestety naprawiona w modelu SlimNote 14.2 – komputer oferuje tylko 2 GB pamięci RAM (przy czym pamiętać należy, że jest to ograniczenie nałożone przez Intela).

Na dane użytkownika przeznaczono 32 GB przestrzeni, z czego tak naprawdę dostępne jest tylko 10 GB (resztę zabiera system Windows) – można zainstalować podstawowe programy, jeśli chcemy przechowywać na komputerze bibliotekę filmów czy muzyki, trzeba będzie stosować zewnętrzną pamięć (na przykład kartę SD lub też dysk NAS dostępny w sieci lokalnej).

Mała pojemność RAM i zastosowany procesor Atom sprawiają, że bardziej zaawansowane zadania, wymagające większej mocy obliczeniowej, mogą okazać się zbyt rudne dla Kiano SlimNote 14.2 – to maszyna do przeglądania internetu, oglądania strumieniowanego wideo i prowadzenia korespondencji. Próba odpalania nowych gier zakończy się niepowiedzeniem.

Z notebookiem trzeba się ponadto obchodzić bardzo delikatnie – plastikowa obudowa jest bardzo podatna na zarysowania.

Kiano SlimNote 14.2 z Biedronki – czy warto kupić?

Jeśli poszukujecie prostego i eleganckiego komputera, dzięki któremu będziecie mogli wykonywać podstawowe czynności – za tę cenę jest to sprzęt niemal idealny. Z czasem jednak może okazać się, że ograniczenia sprzętowe – a szczególnie tylko 2 GB RAM – będą dawać się nieprzyjemnie odczuć.

Jak się Wam podoba Kiano SlimNote 14.2

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Komputery