26.04.2017 11:29

Kruger&Matz przygotował polskiego konkurenta dla MacBooka

Kruger&Matz – polski producent rodem z Garwolina – pokazał nowe laptopy serii Explore Pro. Komputery mogą konkurować z MacBookami czystym, eleganckim designem, wykonaniem z aluminium oraz ceną.

Kruger&Matz przygotował polskiego konkurenta dla MacBooka
foto: materiały prasowe

Polskie przedsiębiorstwo najbardziej znane jest na polskim rynku ze smartfonów oferujących ciekawe możliwości za rozsądną cenę. Komputery przenośne to wciąż nowa pozycja w portfolio producenta - Kruger&Matz ma jednak nadzieję, że nowe konstrukcje pomogą zdobyć zainteresowanie użytkowników.

Flagowym modelem jest Kruger&Matz Explore PRO 1511. Komputer wyposażony jest w matrycę o przekątnej 15,6 cala, wyświetlającą obraz z rozdzielczością Full HD. Za generowanie grafiki odpowiada układ GeForce GTX 950M.

Kruger&Matz postawił także na procesor Intel Core i7-6500U mogącym pracować z taktowaniem dochodzącym do 3,1 GHz. Na pokładzie znajduje się ponadto 8 GB RAM (istnieje możliwość rozszerzenie do 16 GB) oraz nośnik SSD o pojemności 256 GB.

Obudowa wykonana jest z aluminium i przypomina z wyglądu komputery projektowane przez Apple. Użytkownik ma do swojej dyspozycji trzy porty USB (w tym jeden w specyfikacji USB 3.0), wyjście mini-HDMI, gniazdo audio, slot na kartę SD oraz złącze LAN.

Komfort pracy ma być podwyższany dzięki podświetlanej klawiaturze, a zastosowane zawiasy umożliwiają odchylanie ekranu o 180 stopni.

foto: materiały prasowe

Kruger&Matz Explore PRO 1511 pracuje pod kontrolą Windows 10 Home – podobnie jak dwie inne komputerowe nowości – model 1510 (różniący się zastosowaniem układu Intel Core i5-6200U) oraz 1410 (z ekranem o przekątnej 14 cali oraz bez samodzielnej karty graficznej).

Polscy konkurenci dla MacBooka pojawią się w ogólnej sprzedaży w maju 2017 roku. Za flagowy model Explore PRO 1511 trzeba zapłacić 3999 zł, Explore PRO 1510 został wyceniony na 3699 zł, najmniejszy w rodzinie Explore PRO 1410 to koszt 2999 zł.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Kruger&Matz chwali się, że jego produkty projektowane są w Polsce – w Chinach odbywa się tylko produkcja.

Jak się Wam podobają nowe notebooki Kruger&Matz?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery