08.07.2019 14:24

Microsoft postawił świat do góry nogami. Premiera Windows 1.11 ze świata „Stranger Things”

W 1985 roku Microsoft zaprezentował przełomową nakładkę na system operacyjny MS-DOS: Windows 1.0. W 2019 roku korporacja udostępniła nową wersję systemu, żywcem wyjętą ze świata Stranger Things. Na rozwiązanie czeka sporo tajemnic.

Windows 1.11 Stranger Things
foto: materiały prasowe

Windows jest dziś najpopularniejszym komputerowym systemem operacyjnym na świecie. Korzystają z niego miliardy osób na całym świecie.

Oferowane dziś Windows 10 nie byłoby, gdyby nie eksperymentu Microsoftu z graficznym interfejsem użytkownika. W 1985 roku korporacja pokazała Windows 1.0, nakładkę na tekstowy system operacyjny pozwalającą sterować komputerem i programami w znacznie prostszy i intuicyjny sposób.

30 lat Windows uwiecznione na screenach
30 lat Windows uwiecznione na screenach
Przeczytaj także 30 lat Windows uwiecznione na screenach

W tym samym roku doszło do wydarzeń pokazanych w trzecim sezonie „Stranger Things”. Nową historię rodem z Hawkins można już oglądać na Netfliksie, Microsoft zaś pokazał Windows 1.11, specjalną wersją swojego systemu, odmienioną na modłę Drugiej Strony.

microsoft_windows_111_02

Ukryte w nim tajemnice dotyczące wydarzeń z serialu sprawiły, że system mocno spuchł. Pierwowzór mieścił się na dwóch dyskietkach, nowa wersja to niemal 800 MB do pobrania ze sklepu Microsoft Store.

Microsoft Windows 1.11 z tajemnicami trzeciego sezonu „Stranger Things”

Microsoft zaczął informować o nadchodzącej premierze nowej wersji starych Windows na kilka dni przed premierą trzeciego sezonu „Stranger Things”. Fani szybko domyślili się, że te dwa wydarzenia są ze sobą związane.

Windows 1.11 otrzymał już swoją stronę w sklepie Microsoft Store. Aplikacja, która po uruchomieniu zachowuje się i wygląda jak system operacyjny z dawnych czasów, przeznaczona jest dla osób mających co najmniej 16 lat.

Cytat Doświadcz nostalgii rodem z roku 1985 ze specjalną aplikacją dla Windows 10, inspirowaną systemem Windows 1.0 – ale odmienioną przez Drugą Stronę ze „Stranger Things”. Śledź tajemnicze zjawiska nawiedzające Hawkins, odblokuj unikatową zawartość i niespodzianki i zagraj w gry retro – wszystkie budujące świat „Stranger Things 3”.

microsoft_windows_111_03

Windows 1.11 można pobrać ze strony Microsoft Store. Aplikacja jest darmowa, można ją uruchomić jeśli posiada się Windows 10.

Zobacz także: Gwiazdy "Stranger Things" o pracy nad serialem i nowym sezonie. "Nasi bohaterowie dorośli" [WYWIAD] 

Poklikacie w Windowsa rodem z horroru?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery Microsoft Stranger Things