13.12.2019 13:59

Monitor Apple za 32 798 zł można czyścić tylko ściereczką Apple. Zgadnijcie, ile kosztuje

Apple Pro Display XDR ma porównaniu do komputera Mac Pro okazyjną wręcz cenę. Za monitor ze szkłem nanostrukturalnym trzeba zapłacić bowiem 27 999 zł, a potem dokupić nóżkę za 4 799 zł. Z instrukcji obsługi wynika, że ekran można czyścić tylko ściereczką Apple.

Apple Pro Display XDR
foto: kadrz z wideo YouTube/Apple Insider

Mac Pro to komputer dla profesjonalistów, którzy potrzebują najwyższej możliwej wydajności za wszelką cenę. Apple daje im i jedno i drugie: najmocniejsza i najdroższa opcja stacji roboczej kosztuje w Polsce ponad 250 000 zł.

W przyszłości Mac Pro stanie się jeszcze droższy, gdyż Apple szykuje już nowe dopłaty za jeszcze lepsze komponenty. Na razie trzeba się zadowolić raptem 1,5 TB RAM i 4 TB przestrzeni na nośnikach SSD.

Mac Pro 2019
Mac Pro 2019
Przeczytaj także Nowy komputer Apple kosztuje ćwierć miliona złotych. Za monitor trzeba dopłacić kolejne 30 tysięcy

Apple Pro Display XDR to monitor zaprojektowany do pracy z komputerem Mac Pro. Spójny pod względem wzornictwa wygląd kryje ponadprzeciętne parametry pracy, które po części uzyskiwane są dzięki sekretnym składnikowi, jakim jest szkło nanostrukturalne pokrywające wyświetlacz.

Podczas przeglądania instrukcji użytkowania okazało się, że monitor Pro Display XDR może być czyszczony tylko i wyłącznie za pomocą ściereczki produkowanej przez Apple. Niestosowanie się do tego zalecenia może doprowadzić do zniszczenia sprzętu oraz utraty gwarancji.

Apple Pro Display XDR ze szkłem nanostrukturalnym może być czyszczony tylko szczoteczką Apple

Informacje dotyczące odpowiedniego obchodzenia się z monitorem Pro Display XDR można znaleźć na stronie Apple. Producent poinformował w nich, w jaki sposób czyścić ekran, żeby go nie zniszczyć.

"

Do usuwania kurzu lub smug z ekranu używaj tylko suchej ściereczki do polerowania dostarczonej z wyświetlaczem. Nie dodawaj wody ani nie używaj innych płynów do czyszczenia szkła nanostrukturalnego.

Do czyszczenia szkła nanostrukturalnego nie używaj nigdy żadnych innych ściereczek. Jeśli zgubisz dołączoną ściereczkę do polerowania, możesz skontaktować się z Apple w celu zamówienia zamiennej ściereczki. "

Ile kosztuje taka ściereczka? Możemy tylko zgadywać, gdyż Apple zamiast podać tę informację, odsyła do kontaktu ze wsparciem technicznym. Teoretycznie może się okazać, że zastępczy gadżet wydawany jest za darmo. Taka opcja, biorąc pod uwagę politykę cenową Apple, wydaje się być mało prawdopodobna.

Zobacz także: Apple nie lubi krytyki. Usuwa z sieci filmy pokazujące reakcje na nóżkę do monitora za 999 dolarów

Jak myślicie, ile kosztuje ściereczka do czyszczenia szkła nanostrukturalnego?

Tagi: Komputery Apple