04.09.2018 13:23

Polaroid wchodzi w tanie komputery

Polaroid pod polskim przewodem śmiało sięga tam, gdzie fotograficzna marka nie miała zwyczaju się zapuszczać – oferuje między innymi laptopy. Identyczne z ofertą polskich producentów sprzed lat.

laptop Polaroid
foto: kadr z wideo

Polaroid stał się dla wielu synonimem fotografii błyskawicznej – aparaty fotograficzne tej marki wystąpiły w wielu amerykańskich firmach, co pozwoliło zbudować ogólnoświatowa znajomość marki.

Pojawienie się fotografii cyfrowej okazało się być wydarzeniem, która dla Polaroida miała tak samo druzgoczące skutki, jak dla innych producentów analogowego sprzętu (i tak, myślimy tu o Kodaku) – popularność staroświeckich urządzeń sukcesywnie malał, aż w końcu skurczyła się do poziomu niszy.

Po markę przeżywającą ciężkie chwile sięgnęli w 2017 roku Polacy – zaprezentowali nawet zupełnie nowy model aparatu do fotografii natychmiastowej, OneStep 2, korzystający z wydajniejszych i bezpieczniejszych procesów chemicznych do błyskawicznego przeniesienia obrazu na papier.

Polaroid oferuje budżetowe laptopy

Okazało się jednak, że świat fotografii jest zbyt mały dla Polaroida, który postanowił podbić inne rynki. Efektem tej ofensywy są pokazywane na targach IFA 2018 laptopy, które uważni Czytelnicy Antyradio.pl już kiedyś wiedzieli. W Biedronce.

W obudowie bardzo wyraźnie inspirowanej laptopami Apple umieszczono podzespoły, które nie zapewnią zbyt dobrych wrażeń z użytkowania – w atrakcyjnej wizualnie obudowie znalazło się bowiem tylko 2 GB RAM, 32 GB pamięci na pliki oraz procesor Atom. Laptop działa pod kontrolą Windows 10.

Polscy producenci, tacy jak Kiano (a ostatnio także techBite, marka należąca do właściciela myPhone), poszli zdecydowanie do przodu – w ich sprzętach znajduje się 4 GB RAM, lepsze matryce IPS, a konstrukcje stały się konwertowane (i są nawet rozprowadzane razem z Minecraftem).

Wyposażony w ekran o przekątnej 14,1 cala Polaroid Notebook Pro Series 14,1 wyceniony jest na Amazonie na 600 zł.

Co powinien produkować Polaroid?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery