12.12.2016 10:12

Poprawka do Windows 10 może Wam zabić komputer

Zastanówcie się dobrze, zanim zdecyduje się zainstalować nową poprawkę do Windows 10 – internauci alarmują, że stracili przez nią możliwość korzystania ze swojego komputera. Microsoft przygląda się problemowi.

Poprawka do Windows 10 może Wam zabić komputer
foto: materiały prasowe

Problematyczna aktualizacja nosi nazwę KB3201845 – przez pewien czas warto jej unikać. Według obietnic producenta Windows 10, poprawka ma rozwiązywać problemy związane ze zbyt dużym apetytem na energię podczas kierowania pracą komputera przenośnego.

Część użytkowników, którzy próbowali wgrać aktualizację na swoje maszyny, musiała pogodzić się z porażką – poprawka nie była w stanie zainstalować się poprawnie, nawet mimo przeprowadzania kilku prób. Po dojściu do pewnego punktu system informuje, że proces zakończył się przedwcześnie i rozpoczyna deinstalację już uaktualnionych komponentów.

Byś może taka sytuacja uchroniła właścicieli komputerów przed poznaniem pełni możliwości łatki KB3201845 – poważnego unieruchomienia komputera.

Z raportów nadsyłanych przez część użytkowników Windows 10 wynika, że wgranie poprawki wywołało niekończącą się pętlę restartów. Nie pomaga próba uruchomienia systemu w trybie awaryjnym, nieskuteczne są nawet próby uruchomienia „okienek” z zewnętrznych nośników (na przykład pamięci USB) oraz używanie opcji przywracania systemu.

Czy mieliście kiedykolwiek problemy z powodu aktualizacji systemu?

Nawet jeśli aktualizacja się powiedzie i komputer z Windows 10 będzie uruchamiał się bez problemu, nie oznacza to, że użytkownik nie będzie miał kłopotów. Jak się okazało, łatka uniemożliwia na części maszyn korzystanie z aplikacji stworzonych przez Google, takich jak przeglądarka Chrome czy Kalendarz. Na niektórych komputerach niemożliwe jest także uruchomienie przeglądarki Microsoft Edge.

I to jeszcze nie koniec efektów ubocznych, z jakimi należy się liczyć decydując się na zainstalowanie poprawki KB3201845 – część użytkowników ostrzega, że po przeprowadzeniu aktualizacji stracili możliwość korzystania z połączeń Bluetooth. Jest także prawdopodobne, że aktualizacja odpowiada za problemy z dostępem do internetu doświadczane przez całkiem sporą grupę użytkowników w Anglii.

Jeśli to możliwe, zalecana jest szczególna rozwaga przy decydowaniu o ewentualnej instalacji aktualizacji – przynajmniej dopóki Microsoft nie przyjrzy się spływającym raportom i nie przygotuje odpowiedniej poprawki do poprawki.

Czy wasz Windows 10 aktualizuje się automatycznie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery