25.11.2016 09:13

Starsze komputery wpędzają w pijaństwo

Frustracja wywoływana powolnym działaniem starego komputera powoduje sięganie po alkohol – wynika z badania przeprowadzonego przez Microsoft. 

Starsze komputery wpędzają w pijaństwo
foto: materiały prasowe

Producent systemu Windows postanowił przyjrzeć się, w jaki sposób Brytyjczycy używają swoich komputerów. Jak się okazało, średni wiek używanego na wyspach komputera to ponad 3,5 roku. Według wyników badania oznacza to poważne konsekwencje życiowe dla ich właścicieli.

Z wyliczeń Microsoftu wynika, że przez wolniejsze niż w przypadku nowszych maszyn działanie użytkownicy starszych komputerów z Windows tracą każdego roku niemal cała dobę (23,5 godziny) czekając na uruchomienie się ich sprzętu.

Procedura startu komputera ma zajmować o 65% więcej czasu, niż w przypadku lśniących nowością maszyn wprost z taśm produkcyjnych.

Jak uda się taki starszy komputer uruchomić, nie oznacza to wcale, że można już z niego korzystać. Z przeprowadzonego badania wynika, że właściciele kilkuletnich komputerów spędzają 3,5 raza więcej czasu rozwiązując problemy z ich działaniem, w tym starając się usuwać atakujące system wirusy.

Zmagania ze starymi komputerami przekładają się na samopoczucie ich właścicieli. Microsoft ujawnił, że 65% osób posiadających komputer zakupiony między 5 a 10 lat temu przyznało się do krzyczenia na swoje maszyny lub wyładowywaniu złości poprzez jego ćwiczenie na jego obudowie serii prostych i sierpowych.

6% ankietowanych przyznało, że sprzęt doprowadza ich do łez bądź też do barku z trunkami – smutki spowodowane przez stare komputery najlepiej było utopić. Studium nie podaje jednak, jakie alkohole działały najskuteczniej.

Wydaje się, że właściciel starszych komputerów powinni zainteresować się aplikacją AlkyRecovery – polską produkcją mierzącą rekordy w niepiciu. Dzięki niej można będzie sprawdzić, czy posiadany sprzęt nie wpędza nas przypadkiem w alkoholizm.

Przydatna może być także inteligentna opaska BACtrack, która zamiast liczby przebytych kroków czy spalonych kalorii podaje osiągnięty poziom promili we krwi. Osiągnięciami można pochwalić się na Facebooku.

Wasze komputery podsuwają Wam powody do picia?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery