12.04.2019 13:18

Problemy z instalacją aktualizacji Windows 10? Wiemy, jak sobie z nimi poradzić

Majowa aktualizacja Windows 10 to sporo usprawnień w działaniu systemu i nowych funkcji. Nie wszyscy jednak są w stanie ich doświadczyć.

blue screen of death
foto: shutterstock

Aktualizacja, początkowo mająca mieć premierę w kwietniu 2019 roku, a później przełożona na maj oferuje sporo nowych funkcji w systemie. Teraz, Windows 10 będzie np. narzędziem do tworzeniu memów. Dodany również został (w opozycji to wszelkiego oprogramowania konkurencji) jasny tryb interfejsu. Oprócz tego, Microsoft zaserwował użytkownikom szereg drobnych usprawnień, mających poprawić stabilność działania systemu.

dark mode
dark mode
Przeczytaj także Ciemny motyw w Google Drive i Microsoft OneNote. Jak go włączyć? [PORADNIK]

Majowa aktualizacja Windows 10 - problemy z instalacją

Beta-testerzy mają dostęp do nowej aktualizacji Windowsa już od połowy kwietnia. Nie wszyscy jednak są w stanie ją bezproblemowo zainstalować. Podczas jej instalacji pojawiają się problemy, które znane są użytkownikom nie od dziś.

windows 10
windows 10
Przeczytaj także Nowa aktualizacja Windows 10. Sprawdź, co o niej wiemy

Chodzi o zabezpieczenia gier, które mają uniemożliwić ich nielegalną dystrybucję. W wielu przypadkach uniemożliwiają one również zainstalowanie aktualizacji systemu. Użytkownicy otrzymują komunikaty, z których wynika, że dany komputer nie może zostać zaktualizowany lub też, że użytkownik faktycznie jest w programie Insider (czyli programie dla beta-testerów Microsoftu), ale wybrana kompilacja Windowsa 10 nie może działać na danym urządzeniu.

Microsoft jest świadomy tych problemów i wie dobrze, jak im zaradzić. Ze swojej strony, aktywnie współpracuje z deweloperami gier, aby takie sytuacje nie zdarzały się w przyszłości. Użytkownikom pozostaje zatem jedynie zaktualizowanie gier, licząc na to, że łatka radząca sobie z problemem już została wydana. Zatem, jeśli jesteś w programie Insider i masz problemy z aktualizacją swojego systemu - jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie najnowszych aktualizacji w grach. Większe zmiany w tej kwestii ma przynieść wersja Windowsa 10 20H1 - zatem wspomniana już majowa aktualizacja.

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Komputery