14.03.2019 11:02

Wadliwe laptopy HP powodują oparzenia. Sprawdź, czy jesteś zagrożony

Problemy, o których informował HP już przed rokiem zdają się nie ustępować. Amerykański koncern cały czas ma kłopoty z laptopami, których baterie powodują uszkodzenia sprzętu i oparzenia użytkowników.

hp
foto: materiały prasowe

Pierwszy raz HP informował o wadliwych akumulatorach w ich laptopach w styczniu 2018 roku. Wydaje się, że rok to wystarczająco długo, żeby rozwiązać problemy techniczne - nic bardziej mylnego, w styczniu 2019 HP ponownie informuje, że część laptopów może być nimi dotknięta i inicjuje program wymiany baterii.

Słuchawki AirPods wybuchły podczas słuchania muzyki
Słuchawki AirPods wybuchły podczas słuchania muzyki
Przeczytaj także Słuchawki AirPods wybuchły podczas słuchania muzyki

HP ma poważne problemy, nie mogą poradzić sobie z wadliwymi laptopami

Od 12 marca 2019 roku ponownie możliwe będzie skorzystanie z programu naprawy wadliwych laptopów. Na początku 2019 roku HP ogłosiło, że problemem może być dotkniętych nawet 78 500 urządzeń (w 2018 było to 50 000). Informuje o tym amerykańska komisja ds. bezpieczeństwa związanego z produktami konsumenckimi:

"

HP otrzymało 8 nowych raportów dotyczących przegrzewania się baterii. Wśród nich jest jeden przypadek uszczerbku na zdrowiu i dwa przypadki zniszczenia mienia w kwocie 1 100 dolarów. "

Pełna lista modeli dotkniętych problemem przedstawia się następująco:

  • HP ProBook (64x G2 i G3, 65x G2 i G3, 4xx G4)
  • HPx360 (310 G2)
  • HP Pavilion x360 11”
  • HP 11 Notebook PC
  • HP ZBook (17 G3, Studio G3)
  • HP ZBook Studio G4
  • HP ProBook 4xx G5
  • HP ENVY 15

HP ma długą historię, jeśli chodzi o wadliwe baterie. Właściwie, nowy program wymiany baterii ogłaszany jest co roku, zaczynając od 2016 roku, o czym informowaliśmy. Szacuje się, że mogło zostać sprzedanych nawet 250 000 laptopów dotkniętych wadą. Producent obiecuje, że wymieniony zostanie każdy akumulator, który może powodować zagrożenie. Program naprawczy działa na całym świecie.

Zobacz też: >>Samsung wstrzymuje sprzedaż wybuchowego Galaxy Note 7<< 

Problem nie tylko HP

Trzeba przyznać, że sytuacja żywo przypomina tę, z którą musiał poradzić sobie Samsung w przypadku Galaxy Note 7. Samsung wstrzymał sprzedaż tego modelu, jednak wnoszenie go na pokład samolotu cały czas jest zakazane. Donosiliśmy również o “wybuchowych” incydentach z e-papierosami w roli głównej, elektrycznymi hulajnogami czy chociażby Nokią 5233. Wybuchają również smartfony od Apple, jednak dopiero przy próbie ugryzienia jabłka, znajdującego się na obudowie.

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Komputery