28.02.2017 13:42

Alcatel pokazał smartfona z dyskoteką w obudowie

Alcatel A5 LED to telefon, od którego bije blask nowości. I to dosłownie – w jednej z wersji obudów wbudowane są diody LED dające całkiem ciekawe efekty świetlne.

Alcatel pokazał smartfona z dyskoteką w obudowie
foto: materiały prasowe

Nowy smartfon Alcatela został zaprezentowany podczas targów MWC 2017 odbywających się w Barcelonie. Telefon przyciąga uwagę efektami świetlnymi, zmieniającymi smartfona w mobilną (i płaską) kulę dyskotekową.

Podczas słuchania muzyki smartfon może dobierać wyświetlane świetlne wzory do odgrywanego utworu, można także samodzielnie wybrać predefiniowane sekwencje i cieszyć się nimi także wtedy, gdy wokół panuje głucha cisza.

Różne animacje mogą na przykład informować o otrzymaniu wiadomośii SMS, połączeniu przychodzących bądź powiadomieniu z aplikacji. Aplikacja Color Catcher 2.0 pozwala ustawić kolo świecenia po zeskanowaniu odpowiedniej barwy przez kamerę.

Obudowa z diodami to tylko jedna z kilku propozycji przygotowanych dla modelu Alcatel A5 LED – smartfon jest podejściem producenta do modułowej konstrukcji. W dniu premiery oprócz „dyskoteki” dostępna jest też tylna ścianka z głośnikami stereo oraz plecki z budowaną dodatkową baterią o pojemności 3000 mAh.

Alcatel przygotował także kilka wariacji na temat zwykłej tylnej klapki, nie kryjącej w sobie żadnych dodatkowych funkcji – można wybierać zarówno wśród plastikowych, jak i metalowych obudów.

Model A5 LED kierowany jest do średnio wymagających użytkowników – oferuje ekran o przekątnej 5,2 cala pracujący w rozdzielczości 1280x720 pikseli.

Smartfon wyposażony jest w 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci na pliki użytkownika, rozszerzalnej za pomocą karty microSD.

Przewidywana cena telefonu w Polsce wynosi około 900 zł – nie wiadomo jeszcze, jak zostaną wycenione poszczególne modułowe obudowy.

Producent ma w swojej ofercie ciekawe rozwiązania - sprzedawał na przykład model OneTouch Idol 4 w obudowie będącej goglami VR.

Przyda się Wam kula dyskotekowa w obudowie smartfona?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile