17.11.2017 16:21

Aplikacja Drogowskaz wskazuje drogę do konfesjonału

Archidiecezja Poznańska przygotowała pierwszą w Polsce aplikację dla wiernych. Dzięki niej można sprawdzić, gdzie w pobliżu można załapać się na nabożeństwo czy podejść do spowiedzi. Nie ma jeszcze powiadomień o długości kolejki do konfesjonału, ale może się to zmienić.

Aplikacja Drogowskaz wskazuje drogę do konfesjonału
foto: materiały prasowe

W bazie danych programu Drogowskaz – dostępnego za darmo w sklepach Google Play i App Store – znalazły się informacje na temat 593 kościołów i kaplic. Aplikacja potrafi doprowadzić do dowolnie wybranego.

W zależności od trybu pracy, Drogowskaz wskazuje znajdujące się w pobliżu świątynie, w których niedługo rozpocznie się nabożeństwo, lub kościoły, w którym można się w chwili sprawdzania wyspowiadać.

Zobacz także: Grzech ciężki o którym nie miałeś pojęcia.

foto: materiały prasowe

Dostępne są także informacje na temat miejsc parkingowych znajdujących się przy świątyni oraz przystosowaniu obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Twórcy aplikacji żartują, że nie zaimplementowali funkcji monitorowania obłożenia poszczególnych konfesjonałów – kto wie, taka funkcja może jednak trafić do aplikacji Drogowskaz w przyszłości.

Na razie znane są najbliższe plany rozwoju programu. Prace koncentrują się nad włączeniem do aplikacji informacji o lokalizacji oraz aktywnościach punktów Caritasu. Z poziomu aplikacji będzie można wspomóc wybrane cele, zaś funkcja odnajdywania poszczególnych placówek ma ułatwić uzyskiwanie pomocy osobom, które jej potrzebują.

foto: materiały prasowe

Ambicją twórców jest stworzenie platformy, dzięki której kapłani będą mogli kontaktować się z wiernymi. Na początek ma to być na przykład możliwość publikowania aktualności w postaci ogłoszeń duszpasterskich czy terminów rekolekcji. Nie należy się jednak raczej spodziewać, żeby można było skorzystać ze spowiedzi przez internet.

Jeśli Drogowskaz okaże się być sukcesem, nie jest wykluczone, że obejmie swoim działaniem całą Polskę.

Jak oceniacie drogowskaz?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Mobile Aplikacja dnia