03.07.2018 13:58

Aplikacja Space Nation Navigator może wysłać Cię w kosmos

Pomysł jest prosty – każdego dnia wypełniasz zadania stawiane Ci przez aplikację Space Nation, a od tego jak dobrze Ci idzie zależy, czy dostaniesz szansę na stanie się prawdziwym kosmonautą i polecenie w kosmos.

Space Nation Navigator
foto: zrzut ekranu

Wysłanie Tesli w kosmos to kolejny sygnał, że podbój przestrzeni okołoziemskiej zaczął ponownie rozgrzewać ludzką wyobraźnię. Zaczęliśmy z powrotem marzyć o gwiazdach.

Problem polega na tym, że lot w kosmos nie jest tanią wycieczką – pierwsi kosmiczni turyści płacili po 20 mln dolarów za możliwość przebywania w warunkach nieważkości, ostatnio zaś Rosjanie inkasują po niemal 75 mln dolarów za każdego Amerykanina, którego zawożą i sprowadzają na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Dla wszystkich, dla których zapłacenie takich pieniędzy za wyprawę w kosmos nie wchodzi w grę, pojawiła się nadzieja – bezpłatna aplikacja Space Nation Navigator, która we współpracy z NASA trenuje i podaje testom użytkowników, by na końcu wybrać najlepszego kandydata. Nagrodą dla niego będzie lot suborbitalny, pozwalający pobyć kilka minut w kosmosie. Jak może to wyglądać w praktyce, pokazał Blue Origin prezentując nagranie z lotu testowego kapsuły pasażerskiej.

Space Nation Navigator – aplikacja trenująca do zostania kosmonautą

Wyzwania stawiane przez użytkownikami podzielona na trzy różne kategorie – wszystkie mają za zadanie przygotować do wyzwań, na jakie można natrafić w kosmosie.

Proste gry sprawdzają, jak kandydat na lot w kosmos reaguje na sytuacje i rozwiązuje problemy, które mogą przytrafić się poza Ziemią – zarówno w kosmosie, jak i na przykład na Marsie.

Inne zadania sprawdzają wiedzę użytkownika z dziedziny nauki, techniki oraz inżynierii – w ten sposób weryfikuje się, czy dana osoba ma wiedzę, od której w kosmosie może zależeć życie.

Ostatnia grupa wyzwań została nazwana „Astro Fitness” – użytkownicy mają ćwiczyć według wskazówek udzielanych przez aplikację, a przygotowanych przez trenerów amerykańskich astronautów. Aktywności mają przygotować ciało do wyzwań, jakie stawia stan nieważkości.

Kto zapłaci za lot wybranego szczęśliwa? Reklamodawcy oraz sami użytkownicy – jeśli których z dziennych testów nie zostanie zaliczony, będzie można podejść do niego ponownie za monety zdobywane w aplikacji. Dostaje się je za oglądanie reklam, można będzie także zakupić je za prawdziwe pieniądze.

Lot suborbitalny to jedna z zapowiedzianych nagród - wcześniej użytkownicy zostaną zaproszeni na poligon księżycowy na Islandię, gdzie przez lotami trenowali członkowie załóg Apollo.

Space Nation Navigator można pobrać za darmo ze sklepu Google Play oraz App Store.

Spróbujecie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile