14.11.2016 10:52

Aplikacja do patriotycznych zakupów

Dzięki aplikacji WspieramRynek.pl można nie tylko sprawdzić, czy dany produkt zapewnia wikt i opierunek Polakom, ale także poszukać takiego odpowiednika dla zagranicznych wytworów.

Aplikacja do patriotycznych zakupów
foto: materiały prasowe

Używanie programu, dostępnego za darmo na smartfony z Androidem w sklepie Google Play, jest proste – wystarczy uruchomić program i za jego pomocą zeskanować kod kreskowy znajdujący się na opakowaniu interesującego nas produktu.

Aplikacja WspieramRynek.pl błyskawicznie pokaże, czy kupując dany towar inwestujemy nasze pieniądze w rozwój polskiego przemysłu, czy też może transferujemy ciężko zapracowane środki za granice kraju.

Jeśli się okaże, że wybrany przez nas produkt nie pozwala wyrazić zakupowego patriotyzmu, program podpowiada podobne towary, pochodzące z tej samej kategorii, których zakup wspomoże polską przedsiębiorczość.

Tak działanie aplikacji WspieramRynek.pl wygląda w praktyce – zielonym kolorem oznakowane są polskie marki, czerwonym zaś produkty zagraniczne.

foto: zrzut ekranu

WspieramyRynek.pl nie jest oczywiście jedyną aplikacją, która pozwala realizować się w roli gospodarczego patrioty. Najbardziej znanym programem jest Pola, która rozwijana jest w dość ciekawych kierunkach – jednym z pomysłów jest możliwość wyszukiwania na mapie barów i restauracji, za którymi stoi polski kapitał.

Podobny zamysł realizuje aplikacja Głodny w Trasie – kierowca może dzięki niej sprawdzić, gdzie na zaplanowanej trasie znajduje się polska jadłodajnia spełniająca nie tylko wymóg patriotyczny, ale także praktyczny – na przykład oferuje przewijak dla dzieci, jest przyjazna dla zwierząt lub serwuje dania wegetariańskie.

Czy warto korzystać z takich aplikacji? Twórcy programu WspieramRynek.pl przygotowali poniższą infografikę:

foto: materiały prasowe

Waszym zdaniem patriotyzm gospodarczy to dobry pomysł?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Aplikacja dnia