14.03.2017 12:17

Aplikacja do wspólnego oglądania filmów na YouTubie

Uptime został stworzony przez Google w celu zmienienia samotnego oglądania filmów w serwisie YouTube w doświadczenie towarzyskie – aplikacja pozwala dołączyć przyjaciołom i w czasie rzeczywistym dzielić się komentarzami.

Aplikacja do wspólnego oglądania filmów na YouTubie
foto: materiały prasowe

Współoglądający będą widzieć wszystko dokładnie w taki sam sposób, w jaki z filmem będzie zapoznawać się osoba inicjująca jego oglądania – włącznie z pauzowaniem i przeskakiwaniem do innych części wideo.

Każdy z widzów będzie mógł dodawać do filmu swoje komentarze – zarówno w postaci tekstu, jak i emoji. Reakcje będą zapisywane i odtwarzane podczas przyszłych sesji z filmem. Program pokazuje, na jakim etapie odtwarzania znajdują się poszczególni widzowie i jakie publikują w danych chwilach reakcje.

Żeby korzystać z aplikacji, trzeba zalogować się na konto Google. Co ciekawe, Uptime powstał tylko w wersji na iOS i mogą niego korzystać tylko właściciele iPhone’ów – o stworzeniu programu działającego na Androidzie Google jak na razie nie przebąkuje ani słowem.

foto: materiały prasowe

Być może ta funkcja zostanie po prostu dodana do aplikacji YouTube, a Uptime ma być tylko sposobem na przetestowanie jej wśród części użytkowników. Program dostępny jest w języku polskim – twórcy ostrzegają, że by go używać, trzeba mieć ukończone 17 lat.

Aplikacja Uptime została opublikowana przez programistów z Area 120 – w ramach tego projektu pracownicy Google mogą poświęcać 20% czasu w pracy na rozwijanie własnych (zatwierdzonych przez przełożonych) pomysłów.

Aplikacja pokazuje filmy, które zostały udostępnione lub polubione przez przyjaciół, rozumianych w Uptime jako użytkowników, których aktywność się śledzi.

Uptime można pobrać z App Store za darmo.

Korzystalibyście z Uptime?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Aplikacja dnia