07.09.2016 21:34

Apple iPhone 7 i 7Plus - specyfikacje i polskie ceny

Na tę chwilę czekali fani Apple na całym świecie – wiemy już wszystko o modelu iPhone 7 i iPhone 7 Plus oraz nowym zegarku Apple Watch. Znamy też polskie ceny!

Apple iPhone 7 i 7Plus - specyfikacje i polskie ceny
foto: materiały prasowe

Apple Watch series 2 – specyfikacje i cena

18 miesięcy po premierze Apple Watch producent stał się drugim co do wielkości producentem zegarków na świecie. Ten sukces nie mógł pozostać niezauważony – przedsiębiorstwo pokazało następną generację swojego sprzętu.

Nowa wersja watchOS 3 – została pokazana już w trakcie poprzedniej konferencji Apple kierowanej do twórców oprogramowania. Podobnie jak wtedy, tak i teraz producent zachwalając możliwości swojego rozwiązania nie omieszkał wspomnieć o Breathe – aplikacji... pomagającej oddychać.

Apple Watch series 2 – taką nazwę otrzymał nowy zegarek – jest nie tylko wodoodporny (do głębokości 50 metrów), ale także dostosowany do działania pod powierzchnią wody. Można w nim pływać – i to codziennie, Apple przetestowało jak Watch wytrzyma symulowane codzienne roczne sesje na basenie - oraz słuchać muzyki (głośnik został tak zaprojektowany, aby pozbywać się ze środka wody).

Korporacja pochwaliła się ponadto dopracowaniem aplikacji mierzącej zużycie kalorii podczas pływania – pod uwagę brany jest nawet fakt, czy pływa się pod dachem, czy w terenie otwartym.

foto: materiały prasowe

Druga generacja układu SiP – składa się na niego dwurdzeniowy procesor (szybszy o 50%), nowy układ graficzny jest 2x wydajniejszy od zastosowanego w poprzedniku.

Nowy wyświetlacz – najjaśniejszy, jaki do tej pory stworzyło Apple – ma 1000 nitów. Dzięki temu wyświetlany adres powinien być dobrze widoczny także w silnym świetle słonecznym.

Zegarek został wyposażony w odbiornik GPS, dzięki czemu można monitorować ćwiczenia i bieganie bez potrzeby zabierania ze sobą telefonu. Cena nowego zegarka to 1849  – kupić go będzie można od 23 września.

Co ciekawe, ulepszono także oryginalny zegarek, wyposażając go w ten sam dwurdzeniowy procesor. Apple Watch series 1 został wyceniony na 1349 złotych  w wersji podstawowej.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile