01.04.2019 10:40

Apple przyznaje się do porażki. Projekt ładowarki AirPower anulowany

W listopadzie 2018 roku minął dokładnie rok, od kiedy premierę miała mieć ładowarka bezprzewodowa AirPower. Teraz wiemy już na pewno - urządzenie nie powstanie.

apple airpower
foto: materiały prasowe/Apple

Apple wraz z premierą iPhone’ów 8, 8 Plus oraz X zapowiedziało prace nad ładowarką AirPower, umożliwiającą ładowanie wszystkich trzech smartfonów równocześnie. Urządzenie miało trafić do sklepów w listopadzie 2017 roku, tak się jednak nie stało. Później premiera była kilkukrotnie przekładana. Kiedy rozesłane zostały zaproszenia na marcową konferencję wszyscy spodziewali się na niej premiery właśnie tego produktu. Zamiast tego jednak, firma z Cupertino zaprezentowała trzy usługi - m.in. Apple Arcade. Firma z jabłkiem w logo nie wystosowała oficjalnego oświadczenia w sprawie anulowania projektu - wybrani dziennikarze otrzymali informację od Dana Riccio na maila.

 

AirPower jednak nie powstanie

Według Dana Riccio:

"

Niemożliwe jest stworzenie AirPower w taki sposób, żeby spełniała nasze wysokie standardy. Wszystkich, którzy czekali na ten produkt przepraszamy. Dalej wierzymy, że przyszłość jest bezprzewodowa i dalej będziemy stosować tą filozofię w naszych produktach. "

Pomimo głębokiej wiary Apple w bezprzewodowość przyszłości, firma cały czas nie ma w ofercie ładowarki bezprzewodowej. Jest to o tyle dziwne, że na rynku są już dwie generacje urządzeń od Apple, wspierające bezprzewodowe ładowanie.

Apple przeprasza… znowu

To kolejny raz, kiedy Apple przeprasza za swoje czyny. Jakiś czas temu, firma przyznała się do spowalniania starszych telefonów i w ramach przeprosin, umożliwiła wymianę baterii w iPhonach w atrakcyjnych cenach. Ostatnio, firma z Cupertino w końcu wystosowała oficjalne przeprosiny w sprawie felernych klawiatur w nowych MacBookach. Jak tak dalej pójdzie, to Apple będzie przepraszać częściej niż ogłaszać nowe produkty.

Czekałeś na AirPower?

Marcin Czajkowski