16.08.2016 09:18

Czy warto kupić myPhone Q-Smart II PLUS za 329 zł?

Na papierze specyfikacja wygląda zadowalająco, czy jednak tani myPhone Q-Smart II PLUS nie zawiedzie kupujących? Zobacz opinię o tanim smartfonie z Biedronki.

Czy warto kupić myPhone Q-Smart II PLUS za 329 zł?
foto: materiały prasowe

Polski producent regularnie kusi wyjątkowo tanimi telefonami sprzedawanymi w popularnej sieci sklepów. Jak mieliśmy się jednak okazję przekonać, niska cena nie zawsze była w stanie zrekompensować braki w specyfikacji.

Tak było chociażby w przypadku smartfona myPhone C-Smart IIIS, któremu mieliśmy okazję dokładnie się przyjrzeć. Mimo kilku usprawnień w stosunku do swojego pierwowzoru, modelu myPhone C-Smart III (również dostępnego za 199 zł), ogólna ocena telefonu nie zmieniła się – to propozycja dla osób, które ze smartfonowych możliwości nie zamierzają korzystać zbyt często, ograniczając się do sporadycznego uruchamiana prostych aplikacji.

Czy na podobną opinię zasługuje wyraźnie droższy, choć nadal tani myPhone Q-Smart II PLUS, dostępny od 16 sierpnia 2016 roku w sklepach Biedronka?

Specyfikacje myPhone Q-Smart II PLUS

Rzut okiem na specyfikacje rozbudza nadzieję na otrzymanie taniego, ale rozsądnego w uzyciu smartfona. Model myPhone Q-Smart II PLUS wyposażony jest bowiem nie tylko w czterordzeniowy procesor, ale także 1 GB pamięci RAM – a to pozwala już na w miarę komfortową pracę.

Wciąż może się co prawda zdarzyć, że najnowsze i najbardziej wymagające gry – jak Pokemon GO – będą działać nieco wolniej, niż gdyby sprzęt oferował więcej pamięci, a przy przełączaniu między uruchomionymi programami trzeba będzie poczekać kilka chwil, aż się uruchomią ponownie – nie należy jednak spodziewać się dużych utrudnień podczas korzystania ze smartfona myPhone Q-Smart II PLUS.

foto: materiały prasowe

Pamięć na pliki, wynosząca 8 GB, może zostać szybko zapełniona – tym bardziej, że telefon działa pod kontrolą systemu najnowszego dostępnego oficjalnie systemu Android 6.0 Marshmallow. Q-Smart II PLUS obsługuje karty micro-SD o maksymalnej pojemności 32 GB, niedogodność tę można więc szybko naprawić.

Dużą poprawę widać – i to dosłownie – w kwestii wyświetlacza. O ile kosztujący 199 zł myPhone C-Smart IIIS miał ekran wykonany w technologii TN (przez co kolory wyglądały naturalnie tylko gdy patrzyło się na wyświetlacz pod jednym, ściśle określonym kątem), o tyle do Q-Smart II PLUS nie można już mieć taki zastrzeżeń.

Ekran IPS o przekątnej 5 cali pracuje w rozdzielczości 1280x720 punktów, pokazując żywe barwy z każdego punktu widzenia.

Nieco słabszych punktem Q-Smart II PLUS są wbudowane aparaty fotograficzne. Główny robi zdjęcia z rozdzielczością 5 Mpix i jest wspomagany przez doświetlającą diodę LED oraz obsługuje autofocus. Kamerka do selfie została wyposażona w matrycę 2 Mpix.

Nowy smartfon marki myPhone tradycyjnie posiada funkcję Dual SIM. Q-Smart II PLUS obsługuje ponadto Bluetooth 4.0, Wi-Fi i GPS. Bateria ma 2300 mAh pojemności.

Czy warto kupić myPhone Q-Smart II PLUS?

Jeśli szukacie telefonu, który będzie po prostu działał i nie wymagacie od niego bicia rekordów szybkości – model myPhone Q-Smart II PLUS może być ciekawą ofertą. Telefon nie ma wad, które znajdowaliśmy w tańszych modelach – dysponuje dużym i wyraźnym wyświetlaczem, a 1 GB pamięci RAM sprawia, że bez szczególnych trosk będzie można korzystać z najnowszych gier.

foto: materiały prasowe

Czasem zdarzy się, że trzeba będzie czekać dłużej na reakcję telefonu, a żeby móc zainstalować większą liczbę aplikacji ze sklepu Google Play trzeba będzie wyposażyć go w dodatkową pamięć w postacie karty SD - myPhone Q-Smart II PLUS powinien zadowolić sporą część użytkowników.

Smartfon dostępny jest w dwch wersjach kolorystycznych - białej i czarnej.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile