29.09.2017 14:27

DooGee oficjalnie w Polsce - chińska marka chce kusić „mikroinnowacjami”

Nowy chiński producent smarfonów chce podbić Polskę. Pochodzi z Hiszpanii.

DooGee oficjalnie w Polsce - chińska marka chce kusić „mikroinnowacjami”
foto: kadr z wideo

Nieważnej, jakiej marki jest używany przez Was smartfon – i tak (zapewne) został wyprodukowany w Chinach. Dotyczy to także polskich marek, które jednak – jak utrzymują – nie ograniczają się tylko i wyłącznie do naklejania loga na gotowe produkty, lecz biorą udział w ich projektowaniu.

Po latach pozostawania w cieniu światowych marek chińscy producenci coraz śmielej poczynają sobie poza granicami Państwa Środka, starając się zdobyć serca i portfele także polskich klientów.

Najlepiej radzi sobie Huawei, który zdołał już pokonać Apple pod względem liczby sprzedawanych telefonów na świecie, a w Polsce legitymuje się najchętniej kupowanym modelem na rynku.

Oficjalną sprzedaż prowadzi w Polsce Xiaomi, dystrybutora mają także inne marki – takie jak na przykład Nubia. Teraz do grona producentów chcących przekonać do siebie Polaków dołącza DooGee.

Historia marki jest dość ciekawa – powstała w Hiszpanii, gdzie wpadła w oko chińskiemu gigantowi. Na gorącym rynku Półwyspu Iberyjskiego znana jest między innymi ze współpracy z klubem piłkarskim Villareal FC.

W Polsce marka dała się już poznać między innymi dzięki modelowi MIX – to kosztujący około 900 zł bezramkowy smartfon, który (biorąc pod uwagę 3 krawędzie) wypełnieniem frontu ekranem zawstydza nowego iPhone’a X. DooGee MIX ma w ciągu kilku najbliższych miesięcy doczekać się tańszej wersji Lite.

O 100 zł mniej wyceniono DooGee BL5000 – dysponujący ekranem o przekątnej 5,5 cala smartfon oferuje 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB przestrzeni na pliki. Ta seria ma powiększyć się o modele BL7000 i BL11000 – producent zdradza o nich tylko, że mają oferować lepsze komponenty przy zachowaniu rozsądnie niskiej ceny.

Oficjalna obecność w Polsce daje klientom spokój ducha – ewentualne reklamacje i usługi serwisowe załatwiane są w naszym kraju, bez potrzeby wysyłania telefonu do Chin.

Jak się Wam podoba DooGee MIX?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile