20.12.2016 10:33

Facebook uruchomił rozmowy wideo na 50 osób

Facebook udostępnił właśnie jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji – możliwość prowadzenia wideorozmów w grupach liczących sobie nawet 50 osób.

Facebook uruchomił rozmowy wideo na 50 osób
foto: kadr z wideo

Opcja trafiła zarówno do aplikacji Messenger w wersji na Androida i iOS, jak i na wersję komunikatora dostępną na komputery PC.

Jak można się domyślić, obejrzenie transmisji 50 osób jednocześnie wykracza poza możliwości przeciętnego śmiertelnika – Facebook nie zasypuje więc swoich użytkowników nadmiarem wrażeń. Jeśli w wideo rozmowie bierze udział do 6 osób – transmisje od wszystkich widoczne są na ekranie w postaci kafelków.

W wideoczatach, na których znajduje się większa liczba osób, Messenger pokazuje tylko tych rozmówców, którzy mają akurat coś do powiedzenia lub też „dominują” rozmowę.

Połączenia wideo są dostępne w innych komunikatorach, jednak zazwyczaj w jednej takiej rozmowie może brać maksymalnie 10 osób – taki limit ma zarówno Skype, jak i Hangouts.

Żeby móc skorzystać z nowej opcji należy dysponować najnowszą wersją aplikacji Messenger. W przeciwieństwie do wbudowanych w komunikator gier Instant Games pozwalających na rywalizowanie online z przyjaciółmi, z opcji wideo rozmów można od razu korzystać na całym świecie – w tym w Polsce.

Nieco więcej serca Facebook włożył w przygotowanie obsługi wideorozmów w aplikacji na iPhone’ów – użytkownicy telefonów Apple mogą korzystać ze specjalnych, nakładanych w czasie rzeczywistym masek. W wideoczacie można także uczestniczyć udostępniając tylko dźwięk.

Facebook zdradził, że z opcji rozmów wideo korzysta regularnie 245 mln użytkowników na całym świecie – serwis społecznościowy ma nadzieję, że nowa opcja zwiększy tę liczbę.

Korzystacie z rozmów wideo?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Facebook