15.03.2019 15:48

Facebook wprowadza Gaming do aplikacji mobilnej

Ze statystyk Facebooka wynika, że 700 mln jego użytkowników gra lub ogląda transmisje z rozgrywki. W nowej, zaktualizowanej wersji aplikacji mobilnej ma się to stać znacznie prostsze.

Gaming
foto: materiały prasowe

Gaming staje się coraz ważniejszą częścią życia, w związku z czym można o nim usłyszeć praktycznie wszędzie. Doskonale widać to na imprezach dla graczy, na których pokazują się przedsiębiorstwa nie mające z elektroniczną rozrywką zbyt wiele wspólnego – na PGA zadebiutowały gamingowe chipsy, a na IEM dezodranty i czekolady dla graczy.

Grać można teraz praktycznie zawsze i wszędzie – smartfony są tak wydajne, że bez problemów można połapać dzięki nim pokemony, a w niedalekiej przyszłości można będzie sprawdzić się jako czarodziej ze świata Harry’ego Pottera.

Twarde dowody na rosnącą popularność gier ma Facebook po przyjrzeniu się statystykom użytkowania serwisu.

"

Każdego miesiąca ponad 700 milionów ludzi na Facebooku gra, ogląda transmisje gier oraz angażuje się w grupy o tej tematyce. W odpowiedzi na ten trend, Facebook wprowadza nową funkcjonalność adresowaną do graczy – dedykowaną zakładkę Gaming. "

Pod lupę analityków wzięto grudzień 2018 roku – do grona osób zainteresowanych gamingiem zaliczono użytkowników, którzy grali w gry błyskawiczne lub internetowe, oglądali transmisje z rozgrywki przez co najmniej jedną minutę lub wypowiadali się na ten temat w postach lub komentarzach.

Harry Potter: Wizards unite
Harry Potter: Wizards unite
Przeczytaj także Harry Potter: Wizards Unite pokazane w akcji. Magia Augmented Reality [WIDEO]

Facebook Gaming – nowa zakładka w aplikacji

facebook_gaming_02

Nowa karta nawigacyjna ma ułatwić dostanie się do treści interesujących dla graczy. Znajdą się w nich następujące elementy.

  • Gry – wszystkie gry błyskawiczne zostaną zebrane w jednym miejscu i dodatkowo wzbogacone o nowe sposoby zapraszania znajomych, czatowania i wspólnej zabawy
  • Transmisje z gier – będzie to miejsce śledzenia transmisji z gier, wydarzeń e-sportowych czy mediów o tematyce gamingowej. Z biegiem czasu, pomoże też odkrywaniu nowych streamerów w oparciu o gry i treści, które nas zaangażowały
  • Grupy gamingowe – grupy poświęcone grom to jedne z największych i najbardziej zaangażowanych społeczności na Facebooku. Karta Facebook Gaming agreguje ich treści w jednym miejscu

Zobacz także: >> Diablo dostępne na GOG-u <<

Jako pierwsi zakładkę Gaming zobaczą osoby, które wykazywały zainteresowanie grami. Z czasem nowe menu będzie także pokazywane osobom, które pasją tej rozrywki mogą się dopiero zarazić.

Jak często gracie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Facebook