21.12.2016 09:52

Facebook wprowadza kolorowanie postów

To nie będą białe święta – przynajmniej na Facebooku. Serwis społecznościowy wprowadza możliwość dowolnego kolorowania tła publikowanych postów.

Facebook wprowadza kolorowanie postów
foto: zrzut ekranu

Nowa funkcja będzie jednak – przynajmniej na początku – mocno ograniczona. Nie wszystkie posty będą mogły mienić się kolorami wyjętymi z tęczowej palety, opcja będzie ponadto dostępna tylko na wybranych urządzeniach.

Według Facebooka, wprowadzenie kolorów pozwoli użytkownikom urozmaicić swoje tablice:

"

Wprowadzamy zmiany, żeby użytkownicy mogli publikować bardziej widowiskowe posty. "

Jak wybrać kolorowe tło wpisu na Facebooku? Opcja wprowadzana jest tylko dla osób, które z serwisu korzystają na smartfonach i tabletach z Androidem i ma być udostępniania w przeciągu kilku najbliższych dni. Kolorowe posty będą widoczne dla wszystkich, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia przeglądają wiadomości. Oprócz zwykłych kolorów będzie można także ustawiać gradienty. 

Jeśli więc Facebook nie daje jeszcze możliwości zamiany koloru białego na któryś z odcieni tęczy – bez paniki, trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Dodatkowym ograniczeniem jest możliwość stosowania kolorowego tła tylko we wpisach ograniczających się do tekstu – jeśli będziemy chcieli podzielić się zdjęciem, filmem lub linkiem, będziemy zdani na doskonale znaną, sterylną biel.

foto: zrzut ekranu

To nie jedyna nowość, którą wprowadził pod koniec 2016 roku Facebook. W Messengerze – zarówno w wersji na smartfony, jak i na komputerach – można już brać udział w wideorozmowach na bogato. Jednocześnie może rozmawiać w ten sposób nawet 50 osób.

Ta opcja jest już dostępna w Polsce (trzeba tylko mieć najnowszą wersję aplikacji Messenger), na możliwość rywalizowania ze znajomymi w grach bezpośrednio z poziomu Messengera trzeba będzie jeszcze w naszym kraju poczekać.

Facebook udostępnił platformę Instant Games tylko w wybranych krajach, oferując 17 nostalgicznych i nowoczesnych tytułów. Aplikacja tworzy listę najlepszych wyników - jest więc na co czekać.

Jakich kolorów będziecie używać na Facebooku?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Facebook