06.04.2017 17:06

Flagowy tablet Samsunga ma 4 głośniki stereo

Samsung Galaxy Tab S3 potrafi zwrócić na siebie uwagę – nowy flagowy tablet koreańskiego producenta czaruje ekranem Super AMOLED i dba o odpowiednie wrażenia słuchowe dzięki wbudowanym 4 głośnikom stereo AKG.

Flagowy tablet Samsunga ma 4 głośniki stereo
foto: Antyradio.pl/Michał Tomaszkiewicz

To nie błąd – w nowym tablecie Samsunga za generowanie efektu stereo odpowiadają nie 2, lecz 4 głośniki, ulokowane w rogach urządzenia. To wynik dbałości o szczegóły – Tab S3 automatycznie przełącza odtwarzanie dźwięku na głośniki znajdujące się na dole w aktualnym ustawieniu tabletu, dzięki czemu zachowywany jest należyty układ źródeł dźwięku.

Samsung podkreśla, że Galaxy Tab S3 to pierwszy na świecie tablet z obudową wykonaną ze szkła – takie rozwiązanie producent stosuje w swoich flagowych smartfonach, z nadchodzącymi wielkimi krokami modelem Galaxy S8, którego premierach handlowa przewidziana jest na 28 kwietnia 2017 roku.

Dzięki takiemu rozwiązanie tablet pozostaje lekki – wersja z wbudowanym modemem LTE waży 434 gramy, model oferujący tylko łączność Wi-Fi jest o 5 gramów lżejsza. Ramka tabletu została wykonana z aluminium – Samsung przygotował dwie wersje kolorystyczne, czarną i srebrną.

Tablet ma 6 mm grubości przy 237,3 mm wysokości i 169 mm szerokości.

Ekran Super AMOLED ma przekątną 9,7 cala i pracuje w rozdzielczości 2048x1536 punktów – obraz jest wyraźny i ostry, a kolory nasycone. Jeszcze lepsze wrażenia wizualne można otrzymać odtwarzając filmy w formacie HDR.

Na szybkość działania flagowego tabletu Samsunga nie można narzekać – wyposażono go w ośmiordzeniowy układ Snapdragon 820, znany z wielu topowych modeli smartfonów prezentowanych w 2016 roku przez największe światowe marki.

Galaxy Tab S3 jest wyposażony w 4 GB RAM i 32 GB przestrzeni na pliki – więcej miejsca na zdjęcia można uzyskać dzięki obsłudze kart micro-SD o pojemności maksymalnej 256 GB.

Najważniejszym wyróżnikiem Samsunga Galaxy Tab S3 jest rysik S Pen, zmieniający rozrywkowy tablet w urządzenie, na którym można wygodnie pracować, a nawet tworzyć. Specjalne, pojawiające się z boku ekranu menu pozwala na szybkie skorzystanie ze specjalnych możliwości piórka.

Samsung chwalił się przede wszystkim możliwością szybkiego podglądu znaczenia obcojęzycznych słów w czytanych artykułach – wystarczy wskazać je za pomocą rysika, a wyświetli się jego tłumaczenie. Menu kontekstowe pozwala także między innymi na zachowywanie zrzutów ekranu z adnotacjami czy robienie notatek wprost na plikach PDF.

Szybkie notki można zapisywać nawet bez konieczności włączania tabletu – wystarczy zbliżyć rysik S Pan do ekranu, by móc zachować światłą myśl lub szkic.

Samsung Galaxy Tab S3 został wyceniony na 2899 zł w wersji Wi-Fi i 3299 zł za model z wbudowanym modemem LTE.

Jaki rozmiar najbardziej Wam odpowiada?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile