12.04.2019 17:33

Google i Huawei oddają pieniądze za wadliwe Nexusy 6P

Nexus 6P to flagowiec Google na 2015 rok. Niektóre modele samoczynnie się jednak wyłączały - Google i Huawei przyznają się do winy i oddają pieniądze za wadliwe urządzenia.

huawei
foto: Wikimedia Commons/Andri Koolme

Cała sprawa z Nexusami 6P otarła się o sąd. Część właścicieli wadliwych urządzeń złożyła pozew przeciwko firmom, w którym żądała sporego zadośćuczynienia z tytułu przypadkowo wyłączających się telefonów. Został on rozpatrzony przez sąd pozytywnie i obie korporacje muszą zapłacić pokrzywdzonym 9.75 miliona dolarów - czyli po ok. 400 dolarów na głowę.

Falcon Heavy
Falcon Heavy
Przeczytaj także Falcon Heavy zaliczył udany lot, sonda Beresheet roztrzaskała się na Księżycu

Klienci, którzy pozwali Google otrzymają zwrot

Pozew został złożony przeciwko Google, które przez pewien czas powierzało wykonanie swoich flagowców firmom trzecim. W 2015 roku był to Huawei, który, według osób składających pozew, wprowadził do sprzedaży wadliwe urządzenia. Następna rozprawa w tej kwestii jest zaplanowana na 9. maja. Jeśli sąd wtedy uprawomocni wyrok, Google i Huawei będą musieli zwrócić pieniądze.

dark mode
dark mode
Przeczytaj także Ciemny motyw w Google Drive i Microsoft OneNote. Jak go włączyć? [PORADNIK]

To tylko jedna z wielu spraw, kiedy użytkownicy Androida dostają zwrot za wadliwe urządzenia. Ostatnia głośna tego typu afera należy do LG, które wypłacić musiało użytkownikom po 400 dolarów (lub 700 dolarów w formie zniżki na sprzęt firmy) za każdego wadliwego G4, V10, V20, Nexus 5X i G5 w styczniu 2018 roku.

Też chciałbyś zwrot?

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Mobile