09.11.2017 14:01

Google naśmiewa się z iPhone'ów w swojej reklamie

Producent smartfonów Pixel dołączył do Samsunga, który z okazji premiery iPhone’a X zaorał Apple bezlitośnie wytykając wady telefonów ze znakiem nadgryzionego jabłka. Google jest bardziej subtelne, ale uderza tam, gdzie boli najbardziej.

Google naśmiewa się z iPhone'ów w swojej reklamie
foto: kadr z wideo

Reklama Samsunga z miejsca stała się hitem internetu – o tym, że mówi całą prawdę prosto w oczy przyznawali nawet właściciele iPhone’ów.

Wideo błyskawicznie zyskało miliony odwiedzających – wystarczy rzucić na nie okiem, żeby zrozumieć, dlaczego. Koreański producent zdemaskował bowiem ślepą miłość do produktów Apple, które potrafią wymagać od swoich użytkowników poświęceń.

Google w swojej reklamie zdecydowanie bardziej koncentruje się na pokazywaniu możliwości najnowszego smartfona będącego dziełem inżynierów giganta – Piksela 2. Działający pod kontrolą czystego Androida telefon pokazuje jednak w filmie wyższość nad iPhone’ami obiecując, że użytkownik nigdy nie zobaczy na nim komunikatu znienawidzonego przez właścicieli smartfonów Apple:

Odmowa zrobienia zdjęcia ze względu na brak miejsca w pamięci było przytoczona także w reklamie Samsunga – iPhone’y nie pozwalają bowiem na używanie kart micro-SD i ich użytkownicy skazani są na pojemność, na jaką zdecydowali się podczas zakupu.

Dodatkowa pamięć to jednak spory wydatek, znacznie zwiększający cenę i tak nienajtańszego iPhone’a – większość klientów decyduje się więc na podstawowy model, by potem musieć borykać się z problemami wynikającymi z robienia dużej liczby zdjęć bądź nawet instalowania gier i aplikacji.

Google oferuje użytkownikom Piksela 2 nielimitowane miejsce w chmurze na robione przez nich fotografie do roku 2020 włącznie.

A Wy z jakich telefonów korzystacie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile