12.04.2016 17:33

HTC 10 stawia na muzykę

HTC 10 to smartfon, który tworzony był z myślą o osobach lubiących słuchać muzykę. Producent zaimplementował system BoomSound HiFi i wyposażył telefon w dobrej jakości głośniki oraz słuchawki. Jego cena jest równie ciekawa.

HTC 10 stawia na muzykę
foto: materiały prasowe

Wydajność z najwyższej półki

Komponenty użyte przez HTC nie stanowią niespodzianki - to dokładnie ten sam procesor i układ graficzny, jaki znajdzie się w Samsungu Galaxy S7 czy LG G5. Snapdragon 820 to w chwili premiery smartfona najszybsze dostępne rozwiązanie. Uzupełnienie go o 4 GB RAM sprawia, że HTC 10 pod względem szybkości działania będzie plasował się w ścisłej czołówce smartfonów.

Użytkownicy otrzymają 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci na pliki – pojemność ta może być rozszerzona przez kartę pamięci micro-SD nawet o 2 TB. System i preinstalowane aplikacje mają zajmować łącznie około 9 GB.

Smartfon obsługuje LTE z maksymalną prędkością 450 Mbps, dane mogą być także przesyłane poprzez Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.2. HTC 10 pozwala na ustalanie lokalizacji dzięki satelitom systemów GPS oraz GLONASS.

Akumulator o pojemności 3000 mAh ma według producenta zapewniać 27 godzin rozmów lub 19 dni przebywania w trybie oczekiwania. W praktyce ma się to przekładać na możliwość używania smartfona przez dwa dni bez potrzeby podłączania go do ładowania. Nawet gdy trzeba będzie uzupełnić poziom energii, funkcja Quick Charge 3.0 pozwoli na naładowanie akumulatora do 50% w 30 minut.

foto: materiały prasowe

Wygląd i cena HTC 10

HTC 10 został zamknięty w metalowej, profilowanej obudowie – dzięki temu pewniej leży w dłoni. Jego wymiary to 145,9 x 71,9 x 9 mm – nie jest tak smukły, jak najcieńsze smartfony dostępne na rynku, ale też nie razi przy nich topornością.

Producent chwali się, że konstrukcja smartfona została dokładnie przetestowana – sprawdzane było między innymi zachowanie w temperaturach od -20 do 60 stopni Celsjusza. Telefon ma być także odporny na upadki, zarysowania oraz… rdzę. Waga HTC 10 wynosi 161 gramów. Telefon wyposażony jest w gniazdo USB 3.1 typu C.

Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 6.0 z opracowaną przez producenta nakładką HTC Sense.

HTC 10 będzie dostępny w Polsce w cenie 2999 złotych. Oficjalna data premiery nie została jeszcze podana.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile #Technologia