21.03.2017 10:19

Huawei P10 oficjalnie w Polsce

Huawei jest coraz bliżej zrealizowania swoich mocarstwowych ambicji – do Polski trafił oficjalnie nowy flagowy smartfon chińskiego producenta – model P10. Jest szybciej, lepiej i drożej.

Huawei P10 oficjalnie w Polsce
foto: Antyradio.pl/Michał Tomaszkiewicz

Chińczycy zostali bardzo ciepło przyjęci przez Polaków – jak chwalili się podczas premiery przedstawiciele producenta, model Huawei P8 Lite był najlepiej sprzedającym się telefonem w naszym kraju.

Dzięki modelowi P10 Huawei chce iść za ciosem, prezentując smartfona będącego rozwinięciem bardzo udanej konstrukcji P9, zaprezentowanej w 2016 roku. Najważniejszą zaletą nowego flagowca mają być zaprojektowane we współpracy z Leicą aparaty – tym razem smartfon został wyposażony w 3 takie kamery.

Studio fotograficzne w kieszeni

Dwie z nich umieszczono z tyłu obudowy – dysponują odpowiednio matrycami 12 Mpix (kolor) i 20 Mpix (mono). Ostateczna fotografia składana jest przez specjalny algorytm z danych dostarczanych przez oba obiektywy – ten monochromatyczny odpowiada za pozyskiwanie szczegółów, kolorowy ma za zadanie przede wszystkim odwzorowywać barwy.

Pomocą dla robiących fotografie ma być optyczna stabilizacja obrazu. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu Huawei P10 pozwala – po wybraniu odpowiedniego trybu – na wykonywanie zdjęć z efektem rozmycia bokeh i możliwości ustawiania punktu ostrości ujęcia już po jego wykonaniu.

Oprogramowanie aparatu umożliwia wykonywanie zdjęć portretowych w specjalnym trybie, w którym analizie podlega 190 cech związanych z mimiką i kolorystyką. Po przetworzeniu tych wszystkich informacji algorytm odpowiednio koryguje ustawienia oświetlenia i może zastosować filtry upiększające.

Huawei podkreśla, że zrobione modelem P10 zdjęcia mają dorównywać jakością fotografiom z profesjonalnych sesji – nowy flagowiec określany jest przez Chińczyków jako mobilne studio fotograficzne.

Trzeci aparat stworzony we współpracy z Leicą znajduje się z przodu obudowy i służy do robienia selfie – Huawei zapewnia, że dzięki temu można otrzymać fotki wysokiej jakości, a dzięki danym z czujników możliwe będzie automatyczne ustawianie trybu pracy (na przykład po sprawdzeniu, ile osób znajduje się na ujęciu).

Huawei P10 - smartfon który się ceni

Za szybkość działania Huawei P10 odpowiada autorski procesor Kirin 960, wspomagany przez 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB przestrzeni na pliki. Układ graficzny to Mali G71 MP8. Obraz wyświetlany jest na ekranie o przekątnej 5,1 cala pracującym z rozdzielczością Full HD.

Smartfon działa pod kontrolą Androida 7.0 Nougat z nakładką EMUI 5.1. Chińczycy chwalą się, że oprogramowanie uczy się sposobu, w jaki z telefonu korzysta użytkownik i jest w stanie przewidzieć i przygotować się do uruchomienia wybranej aplikacji zanim jeszcze zostanie ona wskazana przez użytkownika.

Huawei obiecuje ponadto, że przez 18 miesięcy od kupienia modelu P10 nie da się odczuć w żaden sposób spowolnienia działania smartfona – wszystko to właśnie dzięki inteligentnemu oprogramowaniu.

Pojemność akumulatora zastosowanego we flagowcu wynosi 3200 mAh, co według producenta ma wystarczyć na 2 dni pracy – intensywni użytkownicy będą musieli ładować model P10 częściej. Nie będą na szczęście musieli czekać zbyt długo na uzupełnienie energii, jako że zaimplementowano technologię Huawei Super Charge.

Najbardziej widoczną zmianą w wyglądzie P10 w porównaniu do modelu Huawei P9 jest przeniesienia czytnika linii papilarnych na przód obudowy i umieszczenie go pod wyświetlaczem. Obudowa została także nieco zaokrąglona – modyfikacje były kosmetyczne.

Największą różnicą między modelami P9 i P10 jest cena – nowa wersja flagowca Huawei została wyceniona oficjalnie na 2699 zł – to wyczuwalnie więcej, niż trzeba było zapłacić za poprzednika.

Podczas premiery Huawei P10 pokazano jeszcze dwóch innych członków nowej rodziny – P10 Plus oraz P10 Lite. Ten ostatni do złudzenia przypomina model P9, zgadza się nawet umiejscowienie czytnika linii papilarnych, a największą modyfikacją jest zrezygnowanie z podwójnego aparatu. Cen tych modeli nie podano.

Jak się Wam podoba Huawei P10?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile