27.02.2017 11:43

Kissograph wyszuka nam miłość życia na Facebooku

Tinder dopiero nad tym pracuje, Polacy już to mają – Twoją idealną drugą połówkę może dla Ciebie znaleźć Sztuczna Inteligencja. Wystarczy dać jej pobuszować na swoim Facebooku.

Kissograph wyszuka nam miłość życia na Facebooku
foto: materiały prasowe

Kissograph – tak nazwana została polska aplikacja randkowa – dokładnie przyjrzy się, jakie strony i treści lubimy na Facebooku. Gdy stworzy już sobie nasz profil, to pokaże osoby z okolicy, które pasjonują się tym samym – dzięki temu swatane mają być osoby o podobnych zainteresowaniach i przekonaniach, które będą miały o czym ze sobą rozmawiać do bladego świtu, a i podczas przerw w konwersacji będą do siebie dopasowane.

Aplikacja przeanalizuje miejsca, w których oznacza się użytkownik, wydarzenia w których bierze udział, sprawdzi także, czy z osobami mogącymi być dopełnieniem duszy ma się wspólnych znajomych. 

Podobną wizją randek przyszłości podzielił się Tinder – aplikacja chciałaby, żeby Sztuczna Inteligencja wyszukiwała wśród osób znajdujących się w pobliżu te, z którymi łączą użytkownika zainteresowania i sugerowała nawet, gdzie powinno udać się na randkę. 

Twórcy Kissographa tak zachwalają swoje dzieło:

"

Wystarczy zalogować się przez Facebooka. To ma być proste i szybkie, żadnych durnych pytań. Jakiś superkomputer będzie sobie liczył algorytm, a Tobie na telefonie wyświetli się osoba, która zawsze marzyła, żeby spotkać właśnie kogoś takiego. "

Samo potencjalne dopasowanie oczywiście nie wystarczy – osobę, która nas zainteresowała, trzeba będzie jeszcze oczarować wysyłając jej kissogram, czyli wiadomość zachęcającą do porozmawiania i spotkania. Z tej opcji można skorzystać tylko raz w stosunku do jednej osoby – jeśli więc coś nie wyjdzie, drugiej szansy nie będzie.

Poszukiwanie towarzyszki lub towarzysza życia, który podziela nasze zainteresowanie wydaje się być całkiem rozsądnym podejściem – pojawiła się jednak aplikacja randkowa, która do poszukiwania miłości podchodzi w dokładnie odwrotny sposób. Hater pozwala znaleźć osoby, które darzą nienawiścią te same zjawiska, osoby i rzeczy, starając się udowodnić, że od hejtu do zakochania jest tylko jeden krok.

Kissograph dostępny jest w wersji na Androida - prace nad aplikacją dla użytkowników iPhone'ów jeszcze trwają.

Korzystasz z aplikacji randkowych?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Aplikacja dnia #Mobile