24.08.2016 10:08

Które smartfony otrzymają Androida 7.0 Nougat?

Nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego od Google zadebiutowała na urządzeniach linii Nexus, inni producenci nie zamierzają jednak zbyt długo czekać z udostępnieniem aktualizacji użytkownikom swoich telefonów. Które modele smartfonów dostaną Androida 7.0 Nougat?

Które smartfony otrzymają Androida 7.0 Nougat?
foto: kadr z wideo

Zgodnie z przewidywaniami z premiery „najsłodszego systemu operacyjnego”, producenci na przygotowanie i udostępnienie nowego Androida będą potrzebować średnio kilku miesięcy, zdecydowana większość zadeklarowała jednak, że aktualizacje odbędą się w 3. kwartale 2016 roku.

Twórcy smartfonów przyznają także, że udostępnione przez nich listy mogą być jeszcze niekompletne – jak przekonują, przygotowanie nowego systemu operacyjnego do pracy z danym urządzeniem to proces czasochłonny i rozpatrywany indywidualnie. Jest więc szansa, że Android 7.0 Nougat pojawi się na modelach, które nie znalazły się na prezentowanej tutaj wstępnej liście – tak samo jak istnieje niebezpieczeństwo, że po testach producent zdecyduje się jednak nie aktualizować danego urządzenia.

Czy warto czekać na nowy system? Gogle chwali się, że nowy Android przyniósł ponad 250 zmian i usprawnień. Najważniejsze z nich mogą naprawdę mocno zmienić sposób, w jaki korzystamy z telefonów.

Lista modeli smartfonów, które dostaną aktualizację do Android 7.0 Nougat będzie przez nas aktualizowana wraz z pojawianiem się nowych informacji.

Smartfony, które otrzymają aktualizację do Androida 7.0 Nougat:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile