16.02.2016 12:44

Lenovo Lemon 3 czyli cytryna na MWC

Lenovo podgrzewa atmosferę przed targami Mobile World Congress 2016 w Barcelonie, okraszając zdjęcia zapowiadające nowy smartfon hasztagiem „KnockOut”. Z niespodzianki jednak nici – telefon jest już sprzedawany w Chinach jako Lenovo Lemon 3.

Lenovo Lemon 3 czyli cytryna na MWC
foto: materiały prasowe

Główną siłą smartfona Lenovo ma być obsługa systemu Dolby Atmos, możliwa dzięki umieszczeniu w obudowie dwóch niezależnych głośników. Urządzenie pozycjonowane jest w Państwie Środka jako konkurent Xiaomi Redmi 3 i sprzedawane za około 100 dolarów.

Lenovo Lemon 3

Co potrafi Lenovo Lemon 3? Smartfon chińskiego producenta to średnia półka, zarówno jeśli chodzi o cenę, jak i możliwości. Telefon wyposażony jest w 5-calowy ekran, pracujący z rozdzielczością Full HD, czyli 1080 na 1920 punktów.

Główny aparat fotograficzny zapisuje zdjęcia z rozdzielczością 13 Mpix, przednia kamera ma sensor 5 Mpix. Smartfon ma wbudowaną diodę LED doświetlającą utrwalane sceny.

Lemon 3 napędzany jest przez ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 616 taktowany zegarem 1,5 Ghz. Do dyspozycji użytkownika oddano 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci na dane. Jej pojemność można zwiększyć dzięki gniazdu na kartę micro-SD.

foto: materiały prasowe

Smartfon obsługuje dwie karty SIM. Transmisja danych możliwa jest w systemie LTE. Lemon 3 pracuje pod kontrolą Androida w wersji 5.1.

Najsilniejszą stroną Lenovo Lemon 3 ma być obsługa systemu Dolby Atmos, pozwalającego na uzyskanie wrażenie przestrzennego dźwięku wykorzystując tylko dwa głośniki. Technologia pozwala na podkreślanie dialogów (Dialogue Enhancer) i utrzymuje stały poziom dźwięku w uruchomionych aplikacjach (Volume Leveler).

O tym, czy smartfon trafi do sprzedaży w Polsce dowiemy się podczas targów Mobile World Congress 2016 w Barcelonie. Wtedy też dowiemy się jak będzie jego cena.

Co sądzicie o dźwięku przestrzennym w smartfonie? Oczywiście czekamy z niecierpliwością na Twoje opinie.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Technologia