26.03.2019 15:40

Mapy Google dostały opcję znaną z Facebooka

Google wprowadził po cichu nową opcję do swoich Map – użytkownicy mogą dodawać Wydarzenia. Podobna możliwość jest dostępna na Facebooku.

pin z Map Google
foto: Arambar, CC BY-SA 4.0

Mapy Google to jednak z najbardziej przydatnych aplikacji na smartfonie – dzięki niej można nie tylko wirtualnie pozwiedzać świat, lecz także realnie szybko i wygodnie dotrzeć do wyznaczonego celu.

Internetowy gigant cały czas stara się, żeby Mapy stawały się coraz bardziej kompletnym asystentem, ułatwiającym życie niemal na każdym kroku.

Przekonały się o tym osoby, które przemieszczają się po mieście korzystając z komunikacji zbiorowej – aplikacja nie tylko pokaże, czy trzeba spieszyć się na przystanek, bo autobus naszej linii jest blisko, lecz podpowie także, jak szybko podobną trasę przebyłoby się na hulajnodze elektrycznej i ile kosztowałoby jej wypożyczenie.

Google nie zapomniał również o kierowcach – w nawigacji pojawiły się ostrzeżenie o fotoradarach i kontrolach drogowych, pozwalając dostosować prędkość podróży do warunków panujących na drodze.

Kontrola radarowa
Kontrola radarowa
Przeczytaj także Mapa fotoradarów w Google Maps. Pierwsi użytkownicy już ostrzegani

Mapy Google z opcją dodawania Wydarzeń

Opcja wprowadzana jest przez Google z pewną taką nieśmiałością – mogą z niej korzystać na razie tylko wybrani użytkownicy.

Zobacz także: >> Google pokazuje zdjęcia Waszych okolic z ostatnich 32 lat <<

Każdy może jednak zobaczyć, jak wygląda proces dodawania publicznego wydarzenia – opis niezbędnych czynności pokazał się w sekcji pomocy Map Google. Sugeruje to, że wkrótce możliwość ta zostanie udostępniona wszystkim.

mapy_google_wydarzenia_01

Nie jest jasne, jakie dokładnie możliwości będzie oferować Google użytkownikom – czy dodawać można będzie tylko wydarzenia publiczne, widoczne przez wszystkich, czy też pojawi się opcja wskazywania, którzy znajomi mają widzieć dane wydarzenie na mapie.

Będziecie korzystać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile