10.01.2018 14:06

Można już pobrać aplikację 26. Finału WOŚP

WOŚP przygotował specjalną aplikację mobilną dla osób chcących stać się częścią grającej orkiestry – program pozwala sprawdzić swoją wiedzę na temat inicjatywy, odnaleźć orkiestrowe wydarzenia w pobliżu oraz wesprzeć sprawę bez wychodzenia z domu.

Można już pobrać aplikację 26. Finału WOŚP
materiały prasowe

Tuż po uruchomieniu aplikacja WOŚP pyta o imię. Etap ten można pominąć, jeśli jednak chce się otrzymać osobiste podziękowania w postaci indywidualnej pochwałki od samego Jurka Owsiaka za wsparcie zbiórki z poziomu aplikacji, warto przyznać się, jaką godność nadali nam rodzice.

Na ekranie tytułowym programu można zmierzyć się z quizem w pełnej podstępów i wymagającej wiedzy historycznej, medycznej oraz bliżej niesprecyzowanej walce o tytuł WOŚPoznawcy. Do pokonania jest siedem etapów, na których trzeba być przygotowanym dosłownie na wszystko. Na przykład na wyzwanie polegające na przybiciu piątki Jurkowi Owsiakowi.

Niektóre pytania są tendencyjne, na szczęście przewidziano spory margines błędu – na każdym etapie zabawy można pomylić się nawet 5 razy, zanim trzeba będzie zacząć od początku.

Aplikacja WOŚP pozwala ponadto na odnalezienie finałowych imprez odbywających się w ramach zaplanowanego na 14 stycznia 2018 roku finału.

Z poziomu programu można ponadto wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i dorzucić się w słusznej sprawie – w przypadku 26. Finału jest to wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Pomóc można zlecając przelew przez PayU (w 2017 roku udało się w ten sposób zebrać niemal 150 00 zł) lub wysyłając SMS-a Premium. Każdy wpłacający przez aplikację ma otrzymać filmik z osobistymi podziękowaniami od Jurka.

Aplikacja WOŚP pozwala także śledzić zebraną kwotę (na 4 dni przed 26. Finałem to już ponad 4 mln złotych) oraz zaznajamiać się z nowymi informacjami udostępnianymi przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Program można pobrać z Google Play oraz App Store.

Grasz z WOŚP?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Aplikacja dnia