23.08.2018 13:48

NASA zrobiła aplikację do robienia selfie w kosmosie

NASA coraz lepiej radzi sobie w czasach internetów, facebooków i instagramów – najnowsza propozycja agencji to program, który pozwala użytkownikom robić sobie selfie na tle oszałamiających kosmicznych obiektów.

NASA Selfies
foto: materiały prasowe

Agencja kosmiczna za to nie do końca dobrze czuje się jeszcze w zawiłościach komunikacji w erze Twittera - dziewczyna, która w bardzo ekspresyjny (aczkolwiek wulgarny) sposób pochwaliła się dostaniem stażu w NASA została go bardzo szybko pozbawiona, chociaż może to mieć coś wspólnego z tym, w jaki sposób i do kogo napyskowała po zwróceniu jej uwagi na używany język.

Programy NASA Selfies oraz NASA's Exoplanet Excursions powstały, aby uczcić 15 lat misji teleskopu kosmicznego Spitzer.

Ten drugi program pozwala obejrzeć w wirtualnej rzeczywistości, jak artyści wyobrażają sobie wygląd planet odkrytych przy odległych gwiazdach – przy czym fantazją jest tylko ich wygląd, wszystkie dane dotyczące wielkości poszczególnych ciał niebieskich oraz parametrów orbity jest zgodna z rzeczywistym stanem.

NASA Selfies z kolei to aplikacja, która pozwoli cyknąć sobie fotkę w kombinezonie kosmicznym, na tle najbardziej malowniczych zakątków naszej galaktyki. W premierowej wersji aplikacji jest ich około 30, ich lista ma być sukcesywnie wydłużana wraz z nowymi odkryciami. każde ujęcie uzupełnione jest o garść najciekawszych informacji o obiekcie.

Kosmiczne selfie w aplikacji NASA

NASA Selfies

Oczywiście cały urok programu polega na tym, że nie trzeba marnować setek, a może i tysięcy lat życia, żeby dostać się do miejsca, z którego można będzie zrobić spektakularne zdjęcie – NASA Selfies pozwala trochę oszukiwać, jako że po zrobieniu sobie fotki w domu można wybrać, skąd chciałoby się mieć turystyczną pamiątkę.

Obsługa programu jest nadzwyczaj prosta, a uzyskaną fotkę można od razu opublikować w mediach społecznościowych, pamiętając przy tym, żeby oznaczyć się w odpowiednim zakątku Drogi Mlecznej.

Program dostępny jest całkowicie za darmo w sklepie Google Play oraz Apple App Store.

Robicie sobie selfie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile