21.04.2017 15:34

Najdroższa aplikacja na Androida dostępna za darmo

1599,99 zł – tyle trzeba było zakupić zapłacić do tej pory za program, który służył tylko i wyłącznie do pokazania, że nas na niego stać. Teraz I am rich można zainstalować nawet mając na koncie sumę składającą się z tylko jednego zera.

Najdroższa aplikacja na Androida dostępna za darmo
foto: kadr z wideo

I nie jest tu mowa o wersji dla biedaków, którą można zakupić za zaledwie 7 zł. To edycja Premium, której cena zbliżona jest do wysokości pensji minimalnej w Polsce.

Sklep Google Play, w którym dostępna jest aplikacja, zdradza liczbę pobrań – na najdroższą i najbardziej wypasioną edycję I am rich skusiło się jak do tej pory od 5000 do 10 000 osób. Nie wiadomo niestety, jak duża liczba z nich zdecydowała się obnosić ze swoim bogactwem jeszcze wtedy, gdy aplikacja była płatna.

Sądząc z komentarzy użytkowników – zakup programu naprawdę potrafi odmienić życie, choć zdania są podzielone, a nawet spolaryzowane:

foto: zrzut ekranu

Nie wiadomo, jak długo potrwa promocja na wersję Premium aplikacji I am rich – jeżeli więc chcecie dodać kilkanaście punktów do swojego prestiżu społecznego nie musząc wydawać na to pieniędzy, to musicie się spieszyć.

Musicie jednak być przygotowani na to, że aplikacja nie robi nic użytecznego – ot, wyświetla kilka zdjęć osób, które wyglądają na zadowolone z wydania małej fortuny na całkowicie bezużyteczny program.

I am rich urodziła się jako aplikacja na iPhone’a – w chwili swojego debiutu kosztowała 1000 dolarów. Jej jedyną funkcjonalnością było wyświetlenie na ekranie telefonu kamienia szlachetnego – zanim Apple usunęło program ze swojego sklepu, znalazło się kilku chętnych na zamanifestowanie zasobności swojego portfela.

Skorzystacie z promocji?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Aplikacja dnia